3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Alig változott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexének iránya hétfőn napközben, lényegében a reggel összeszedett veszteséget görgette maga előtt, majd a végén kicsit felhúzták, így kevesebb mint fél százalékos mínusszal zárt. A vezető részvények közül csak a Richter és a Telekom tudott drágulni, a többiek olcsóbbak voltak a nap végén, mint pénteken.

Csendes napon van túl a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely kevesebb mint fél százalékkal gyengült a múlt hét végéhez képest. A mutató már reggel jókora mínuszban nyitott, majd napközben csak mérsékelt mozgást mutatott, semmilyen piacfordító hír nem jelent meg. A zárás pillanatában aztán még rántottak egyet az indexen, de a mínuszból nem tudott kijönni.

15 589 ponton fejezte be a hét első napját a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt alacsonyabb, mint a pénteki zárószintje. A forgalom átlagosnak volt mondható a részvénypiacon, több mint 16 milliárd forint értékben kereskedtek a befektetők.

A vezető papírok a Richter kivételével veszítettek értékükből, csak a nagyobbik gyógyszercég tudott kicsivel feljebb kapaszkodni. Az OTP árfolyama 3594 forintig esett a nap végére, ez 0,72 százalékos gyengülést jelentett péntekhez képest, míg a Mol 12 995 forintos szintje 1,18 százalékkal volt alacsonyabb, mint a hétvége előtt. Jól tartotta magát a Magyar Telekom, a távközlési részvények 614 forintért cseréltek gazdát a nap végén, ami 0,66 százalékos drágulást jelentett.

Felemás napot tudhatnak maguk mögött a gyógyszergyártók: a Richter 1,13 százalékos drágulás után 31 450 forintot ért a zárás pillanatában, az Egis viszont 15 950 forintig esett vissza, ami 2,74 százalékos mínusz volt péntekhez képest.

A forint reggel a nyitás után 288 fölé gyengült az euróval szemben a bankközi devizapiacon, majd napközben csendes kereskedés folyt a magyar fizetőeszközzel, szűk sávban ingadozott az árfolyam. A részvénypiac zárása után nem sokkal 285,95 forintot kellett adni egy euróért, ami fél százalékos forinterősödést jelentett péntekhez képest.


A nemzetközi részvénypiacokon sem volt sok okuk az örömre a befektetőknek, jórészt lefelé tartottak az árak. A londoni FTSE délutánra 0,86 százalékot veszített, míg a frankfurti DAX 1,41 százalékkal állt pénteki értéke alatt. Régiónkban sem volt jobb a helyzet: a varsói WIG 20 2,15 százalékkal gyengült, a prágai PX pedig 1,1 százalékot bukott.

Amerikában is a negatív oldalon kezdték a napot az irányadó indexek a Wall Streeten, vélhetően a múlt heti emelkedés korrekciójának lehetünk most szemtanúi. A Dow az első néhány órában 1,14 százalékot veszített értékéből, míg a Standard & Poor's 0,92 százalékkal csúszott lejjebb.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!