Fel-le mozgás jellemezte egész nap a vezető amerikai tőzsdeindexeket, végül azonban a pesszimizmus győzött, így az elmúlt napok masszív esése után a várt korrekció elmaradt. Nem tett jót, hogy több vezető is a nehézségekről beszélt délután.
Hullámzó volt kedden a New York-i részvénypiacok teljesítménye, a nap végén a Dow Jones 0,58 százalékos mínuszt mutatott, és 6723,95 ponton állt. Az S&P 500-as áttörte az ellenállásnak vélt 700 pontos szintet, míg a Nasdaq 1321,01 ponton fejezte be a napot, ami 0,1 százalékos veszteségnek felel meg.
Emelkedéssel nyitott kedden a Wall Street, a befektetők várták, hogy Timothy Geithner pénzügyminiszter kongresszusi meghallgatásán bemutatja a pénzügyi rendszer rendbehozatalára vonatkozó terveket. Elsősorban a banki papírok drágultak, de Geithner biztató nyilatkozata nem hatott.
A jegybank elnöke totális inkább bizonytalanságot keltett nyilatkozataival az amerikai gazdaság közeli jövőjét illetően. Mint Bernanke fogalmazott: a válság még nem érte el mélypontját. A Szenátus pénzügyi bizottsága előtt véleményét azzal magyarázta, hogy még nem látni olyan jeleket, amelyek a gazdaság élénkülésére utalnának. Mint a Fed elnöke megjegyezte, a kormány gazdaságélénkítő eszközei üdvözlendőek, ám azoknak komoly negatív hatása lesz a költségvetésre.
Némi reményt Obama adott, ám ez sem volt túl erős. Az elnök szerint a jelenlegi eredményeket figyelembe véve a részvények árazása már olyan, mely mellett a hosszú távon gondolkodók számára a mostani időszak jó vásárlási időpontnak tűnik.
A sok beszéd mellett a részvénypiac egy részére az emelkedő olajár hatott még. Az olaj közel 4 százalékos drágulását meglovagolva az olajipari részvények dacoltak leginkább az eséssel, a Dow Jones fő felhajtó ereje a Chevron részvénye volt, amely 2 százalékkal tudott drágulni. A technológiai piacon az Apple részvény jeleskedett 2,4 százalékos drágulással.