Nagyot esett a pénteki nap végére a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délután majdnem 2,5 százalékkal zárt csütörtöki értéke alatt. Az utóbbi hetekkel ellentétben ezúttal lefelé húzta az OTP az indexet, a bankpapírok 5 százalékkal lettek olcsóbbak a hajnalban megjelent gyorsjelentés után.
18 071 ponton állt a BUX index a hétvége előtt, ez 2,42 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. Az 590 pontos zuhanás mellé magas forgalom tárult, bár a 30 milliárd jó részét az OTP bonyolította.
A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével csütörtöki árfolyamuk alatt zártak, ezúttal az OTP volt a piac nagy vesztese. A bank hajnalban a vártnak nagyjából megfelelő, 40 milliárd feletti negyedéves profitról számolt be, azonban a jelek szerint a befektetők ezt nem értékelték. A részvények a záráskor 4614 forint be kerültek, ami 5,06 százalékos esést jelentett az előző naphoz képest. 13 500 forintig esett a Mol árfolyama, ez 2,88 százalékkal maradt el a csütörtökitől. Az egyetlen pozitívumot a Magyar Telekom szolgáltatta, mely 0,58 százalékos drágulás után 694 forintba került.
Veszítettek értékükből a gyógyszeripari részvények is a kereskedés végére: a Richter 36 200 forinton, 0,41 százalékkal csütörtöki értéke alatt zárt, míg az Egis 20 650 forintos szintje 1,2 százalékos lecsorgást jelentett.
Délutánra a forintot is ütni kezdték, pedig a nap első felében még erősödött csütörtökhöz képest a magyar deviza, 270 alatt tudott lenni. A részvénypiac zárása után azonban már 271,43 forintot kellett adni egy euróért, ami fél százalékkal magasabb volt, mint csütörtökön. A dollárral szemben 190,48-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 177,76 forintot ért.
A vezető nemzetközi indexek a nap második felében váltottak lejtmenetbe a délelőtti erősödés után. A londoni FTSE délután 0,88 százalékkal állt magasabban, mint a csütörtöki záráskor, míg a frankfurti DAX 1,56 százalékot bukott. Régiónkban a varsói WIG 20 1,07 százalékkal gyengült, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,39 százalékos pluszban állt.
Amerikában is rosszul indult a hét utolsó kereskedési napja. A nyitás előtt a vártnál rosszabb makroadat jelent meg a deflációt illetően, az ipari termelés viszont jobban alakult a vártnál. Az első pár óra után a Dow 1,39 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 1,49 százalékkal állt alacsonyabban, mint a csütörtöki záráskor.