8824 ponton állt a keddi kereskedés második felében a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 3,55 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői értéknél. Eközben a hongkongi Hang Seng 1,08 százalékot veszített értékéből, míg a Shanghai Composite 0,76 százalékos lecsorgást mutatott. 0,99 százalékos mínuszban volt a dél-koreai Kospi, míg a tajvani tőzsdén 1,61 százalékos volt a visszaesés.
A befektetők azt követően lettek ismét óvatosabbak, hogy a hétfőn közölt adatok szerint az Egyesült Államokban a személyes bevételek növekedése lassult, ami arra utal, hogy a közeljövőben valószínűleg kevesebbet fognak elkölteni az amerikaiak. Az elemzők szerint a piac jelenleg nagyon óvatos, a kisebb rossz hírekre is viszonylag hevesen reagál.
Japánban az is aggasztja a befektetőket, hogy a többség szerint a hétfőn bejelentett újabb gazdaságélénkítő csomag nem lesz képes megfékezni a jen erősödését és felpörgetni a gazdaságot. A japán deviza szárnyalása jelenleg szinte megállíthatatlannak tűnik, az elmúlt egy hónapban újabb 2,5 százalékkal értékelődött fel a jen a dollárral szemben. Az elemzők most arra számítanak, hogy a kormány a tegnapi bejelentés kudarcát látva további lépésekre szánja el magát, amikkel sikerülhet megnyugtatni a piacot.
A Foxconn kedden közölt első féléves eredményét, mely a vártnál nagyobb veszteséget mutatott, ennek hatására a mobilalkatrészgyártó részvényei 8,3 százalékkal lettek olcsóbbak a tőzsdén. A nyersanyagárak csökkenése miatt a bányatársaságok is szenvedtek ma: a BHP Billiton 2,2 százalékot veszített értékéből, míg a legnagyobb kínai olajcég, a PetroChina papírjai 1,4 százalékkal estek vissza. Az olaj világpiaci ára egyébként több mint 1 százalékkal csökkent, így 73 dollár körül állt kedd reggel.
mfor.hu