EUR/HUF (275,50 – 278,00): A dollár gyengülése meghozta a 277 alatti kereskedést, és további USD értékvesztés akár a 275 körüli szinteket is elérhető közelségbe hozhatja, de azért nem árt megjegyezni, hogy ehhez még a 276-ot át kell törni. A miniszterelnök esti tv-interjújában elhangzottak is jó hatással lehetnek a forintra: egyelőre nincs szükség újabb megszorításokat bevezetni, de amennyiben az utolsó negyedév elején mégis úgy látszik, hogy az idei hiánycél nem tartható, akkor kész a kormány további lépéseket tenni a hiány tartása érdekében. A régió devizakvartettje (CZK, PLN, HUF, RON) hasonlóan viselkedik, vagyis enyhén erősödik az euróval szemben, de egyértelműen a forint ma eddig a felülteljesítő. Ma a lengyeleknél, illetve a románoknál lesz kamatdöntés, a keleti szomszédunknál kamatcsökkentés várható, Lengyelországban viszont tartás valószínű. Ha jó lesz a Lengyel Nemzeti Bank aktuális makrohelyzetképe, az közvetetten a forintra is jó hatással lehet.
EUR/USD (1,3550 – 1,3650): Akármilyen nagy gondok vannak Írországban, akármilyen problémás helyzetet teremt Spanyolország leminősítésének lehetősége az euróra nézve, az úniós közös deviza ezektől függetlenül rendületlenül erősödik a dollárhoz képest, illetve inkább a dollár gyengül az euróhoz és más devizákkal szemben. Ennek oka pedig a gyengébb amerikai adatokban keresendő, amelyek egyre inkább növelik az esélyét, hogy újabb amerikai mesterséges gazdaságösztönző csomagot készíthet a FED. A mai jelzálogpiaci adat után, holnaptól lesz igazán adatdömping a tengerentúlon: GDP, privát szektor fogyasztása, heti munkanélküliség, jövedelmi adatok, ISM-index, tehát lesz mire figyelni holnap, illetve pénteken.
CHF/HUF (207,00 – 209,50): Újra 1,33 fölött az EUR/CHF, és már 208 környékén a CHF/HUF árfolyama. A frank nem gyengül olyan mértékben, mit a dollár az euróval szemben, köszönhető az ír, illetve spanyol problémáknak, tehát amíg a dollár "menekülő deviza" szerepe gyengülni látszik, a svájci frankról ugyanez nem mondható el.
mfor.hu