3p

Rövid ideig tudott csak napközben szerdai értéke felett tartózkodni a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délután a romló nemzetközi hangulat megint visszahúzta a mutatót, mely végül 1,7 százalékos gyengüléssel zárt. Az OTP volt a nap vesztese, több mint 5 százalékos visszaesés után megint 2300 forint alatt zártak a bankrészvények.

Csütörtökön a nemzetközi hangulat sem kedvezett a BUX indexnek, a világ szinte minden jelentős tőzsdéjén esés volt tapasztalható. Itthon főleg az OTP zuhanása húzta folyamatosan lefelé az indexet, végül 5 százalékos mínusszal fejezték be a napot a bank papírjai. A forint napközben erősödött, de a 294-es szintről visszapattant, délután 295 körül volt a magyar deviza árfolyama.

11 691 ponton zárt a BUX index csütörtök délután, ez 200 ponttal, 1,68 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző nap végén tapasztalt érték. A forgalom továbbra is alacsony volt, a zárásig alig 10 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A legnagyobb vesztes az OTP lett, mely 5,08 százalékos visszaesés után 2240 forinton zárta a csütörtöki kereskedést. A Mol 0,52 százalékkal lett olcsóbb a végére, 9550 forintba kerültek az olajtársaság részvényei. 1,21 százalékot veszített a Magyar Telekom, mely 571 forintig esett vissza a hét utolsó előtti kereskedési napján.

Rosszul szerepeltek a gyógyszeripar képviselői csütörtökön: a Richter 0,87 százalékos esés után 28 500 forinton állt meg délután, míg az Egis 12 200 forintos árfolyama 2 százalékos gyengülést jelentett.

A forint napközben folytatta szerdán kezdett erősödését, azonban a 294-es árfolyamról visszapattant az euró ellenében. Nem sokkal a tőzsde zárása után 295,25 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár ára 229,78 forint volt, a svájci frank ellenében pedig 197,42-ig jött vissza a forint.

Amerikában csütörtökön közölték a szokásos heti munkanélküliségi statisztikákat, melyek most pesszimizmust hoztak a piacra. Az első alkalommal segélyért folyamodók száma 626 ezerre emelkedett, ami 26 éves csúcsot jelentett, miközben az elemzők 585 ezres értéket vártak. Mindez nem a legjobb jel a pénteken megjelenő munkanélküliségi adatok előtt. A termelékenység viszont a vártnál jobban alakult a negyedik negyedévben a tengerentúlon, a 3,2 százalékos emelkedés a duplája volt annak, amire előzetesen számítani lehetett.


A felemás makroadatok és vállalati jelentések láttán Nyugat-Európában jelentősen visszaestek délutánra a vezető részvénypiacok. A londoni FTSE a nap második felében 2,18 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 2,31 százalékkal esett vissza. A Wall Streeten is jelentős mínuszokat láthattunk a nyitást követően: az első néhány óra után a Dow 1,08 százalékkal állt szerdai értéke alatt, a S&P pedig 0,98 százalékot veszített.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!