Pénteken már a negyedik egymást követő napon zártak emelkedéssel a vezető New York-i tőzsdemutatók.
A technológiai részvények piacának mutatója, a Nasdaq Composite index 0,38 százalék (5,40 pont) növekedéssel 1431,50 ponton fejezte be a napot. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 7223,98 ponton zárt 0,75 százalék (53,92 pont) erősödéssel. Az S&P 500-as index 6 pontot tudott erősödni, és a hetet 756 ponton zárta.
A tőzsdemutatók vegyesen indítottak, és a nap jelentős részében mínuszban álltak. A kereskedés utolsó mintegy másfél órájában azonban erősödni kezdtek az indexek részben annak a hatására, hogy a Merck gyógyszergyártót feljavította egy brókercég. Ennek hatására drágultak az egészségügyi szektor papírjai -, illetve több pénzügyi vállalat részvényei felfele indultak a zárás előtt.
A kereskedés elején a bankpapírok körében még némi optimizmus mutatkozott a Citigroup elnökének azon kijelentésére, hogy bankjának nem lesz szüksége több kormányzati tőkeinfúzióra.
Az elmúlt napokban hasonló kijelentéseket tett több más vezető amerikai bankvezető. Elsősorban ennek köszönhető, a bankrészvények tőzsdei alindexe 37 százalékkal emelkedett a héten. A banki részvények napközbeni gyengülését az a felerősödött bizonytalanság okozta, hogy miképpen is képzeli az amerikai kormányzat a bankok mérlegeinek megtisztítását a pénzvesztő, "mérgezett" eszközöktől.
Pénteken több kedvező amerikai makrogazdasági adat is nyilvánosságra került. Hat éve a legalacsonyabb szintre csökkent az amerikai külkereskedelmi hiány januárban. A 36 milliárd dollárra 9,7 százalékos csökkenés decemberhez képest, és 2002 október óta a legkisebb deficit. A javulás erőteljesebb volt az elemzői várakozásoknál, amelyekben 38,0 milliárd dolláros hiány szerepelt. Meglepetésre javult az amerikai fogyasztói hangulat. A márciusi hóközi mutató 56,6 pont lett a februári végleges 56,3 pont után. Az elemzők csökkenést, 55 pontot vártak.