Az utóbbi egy hétben is az OTP volt a "sztár" a hazai piacon, azonban a pénteki gyorsjelentés után már látszott az emelkedés kimerülése. Az 5000 körüli szint komoly ellenállás, lefelé azonban 3800-ig nincs jelentős támasz, így a hangulat romlásával hirtelen nagyot eshetnek a bankpapírok - olvasható a Raiffeisen Bank heti részvény- és makroelemzésében.
A Raiffeisen elemzői korrekcióra számítanak a következő hónapokban a részvény-, deviza- és kötvénypiacokon. Ez a negatív trend már a hazai piacot is elérheti, amire az utóbbi hónapok legnagyobb szárnyalója, az OTP reagálhat legérzékenyebben.
3800-ig nincs támasz
A bank pénteken közölt gyorsjelentése megfelelt a menedzsment és az elemzők várakozásainak, érdemi pozitív meglepetést nem okozott. Igaz, negatívat sem, de most inkább arra koncentrált mindenki, hogy kap-e újabb üzemanyagot az emelkedés. A pozitív meglepetés nélkül a kritikus szinteken nehéz lesz túllendülnie az árfolyamnak.
Felfelé 5000 körül masszív ellenállás van - olvasható a Raiffeisen Bank elemzésében. A szakemberek szerint azt csak akkor tudná meghaladni a papír, ha a nemzetközi piacokon is érdemi kitörés történne. Lefelé azonban technikai szempontból 3800-ig nincs érdemi ellenállás, ami azt jelenti, hogy rövid távon akár nagyot is eshet a papír.
A többi papírban lényegesen kevesebb izgalom volt, érdemi hírek nélkül - állapítják meg az elemzők. A Richter továbbra is kereskedési sávjában mozog, annak is inkább alsó része felé, amely szint elesése (35 000-35 500) komolyabb teret nyithat lefelé, felfelé jelenleg nem mutat érdemi erőt. Az Egis lendülete is megtörni látszott a héten, akárcsak a Magyar Telekomé, amely szintén egy sávban mozog (650-700). Itt a 650 elesése nyithat meg jelentősebb teret lefelé.
Alapvetően hasonló mondható el a Mol-ról, amely szintén egy szűkebb sávba szorult be, egyelőre a 13500 körüli szintek tartják, erő azonban ebben a papírban sincs felfelé.
Várhatóan tehát a magyar piac sem fog tudni most már önállóan tovább haladni felfelé külföldi támogatás nélkül, míg egy esetleges korrekcióra az OTP reagálhat a legérzékenyebben, ahogyan ezt már több napon belüli jelentősebb esés során láthattuk a héten - állapítják meg a Raiffeisen elemzői.
Óvatosak a nemzetközi piacok
Az Egyesült Államok részvénypiacain megtört a négy hete tartó emelkedési trend. A legfontosabb oka talán az, hogy az amerikai fogyasztók nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, továbbra is kevesebbet vásárolnak. A múlt heti makrogazdasági adatokból láthattuk, hogy állami támogatások és szárnyaló részvénypiacok sem tudták megváltoztatni "hangya" életmódját.
A lakosság továbbra is szorosan tartja a nadrágszíjat és a jövőképük sem javult. Sőt, a legfrissebb felmérés szerint 60 százalékuk számít elhúzódó magas munkanélküliségi szintekre és harmaduk kedvezőtlenül ítéli meg a kormányzati tevékenységeket. Ennek is köszönhető, hogy egyre több területen és egyre erősebben üti fel fejét a defláció. A múlt héten hivatalosan is lezárult a második negyedéves eredményszezon a Wal-Mart vártnál jobb számaira.
A héten így már csak a csekély számú gazdasági adat marad, amire reagálhatnak a befektetők. Főleg lakáspiaci adatok jelennek majd meg, de a helyzet egyáltalán nem rózsás - figyelmeztetnek az elemzők.
A múlt héten meglehetősen szokatlan módon tapasztalhattuk az év legalacsonyabb forgalmi napját. Ez többnyire csökkenéshez vezet, mint ahogy azt pénteken láthattuk is. Ez volt az egyetlen nap a héten, amikor jelentős eladó nyomás jelent meg. A bennfentes eladások is rekord mértékkel nőttek. A nyár még eltart két hétig és ezt a tengerentúlon is ki szeretnék használni további alacsony forgalmú napokat eredményezve. A piacok nagyon óvatosan kezelendők az ősz közeledtével.