3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Felfelé indult a nyitás után a BUX index, mely délelőttig 0,82 százalékkal erősödött tegnaphoz képest. Délután a nemzetközi piacok mozgása adhat majd irányt az indexnek.

Az elmúlt napok gyengülése után ma sikerült lendületet vennie a BUX indexnek a nyitást követően, de kérdés, hogy meddig tarthat ki az erősödés. A nap második felében ugyanis fontos makroadatok jelennek meg az Egyesült Államokban, Európában pedig a jegybankok döntenek az alapkamatról.

Délelőtt 20 432 ponton állt a BUX, ez 0,82 százalékkal volt magasabb a tegnapi záróértéknél. A forgalom nem tudott meglódulni ma sem, a nyitás utáni órákban mindössze 1,8 milliárd forint értékben kereskedtek a részvénypiacon. A vezető papírok mindegyike erősödni tudott a kereskedés elején: a Mol 1,32 százalékos javulás után 16 485 forintba került, míg az OTP 0,43 százalékkal drágult, 7080 forintot ért. A tegnapi komoly esés után ma reggel 1,48 százalékkal emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési papírok 821 forinton álltak.

Szintén nagyot bukott tegnap az Egis, mely ma reggel korrigált kicsit, 1,8 százalékos javulás után 13 255 forintért cserélt gazdát. A Richter nem tudott ennyire meglódulni, a nagyobbik gyógyszerrészvény 0,24 százalékkal erősödött az első néhány órában.

Kora délután több fontos makroadatra és kamatdöntésre is érdemes figyelni. A Bank of England és az Európai Központi Bank ma tartják kamatdöntő ülésüket, az elemzők szerint mindkét jegybank változatlanul hagyja majd a rátát. A kamatok alakulása éppen ezért nem is lesz várhatóan nagy hatással a piacra, de Jean-Claude Trichet EKB-elnök délutáni sajtótájékoztatóját figyelemmel kísérik a befektetők.

Amerikában ma jórészt a szokásos heti makroadatok, a munkanélküliség és az olajkészletek alakulása bolygathatják meg a piacot. Ezek mellett termelékenységi mutatók és munkaerőköltség-statisztikák is megjelennek. A tengerentúli befektetők inkább már a holnapi napra koncentrálnak, az augusztusi munkanélküliségi adat foglalkoztatja őket.

Az elmúlt napok esése után ma délelőtt kismértékben emelkedett az olaj világpiaci ára, de még így is sikerült 110 dollár alatt maradnia. Egy hordó nyersolaj 109,65 dollárt ért, ez 30 centtel volt magasabb, mint a tegnapi árfolyam.

A vezető nyugat-európai indexek vegyesen kezdtek ma reggel: a francia CAC 40 délelőtt 0,67 százalékos mínuszban volt, majdnem ugyanennyit veszített a DAX is, a londoni FTSE viszont 0,46 százalékkal erősödni tudott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!