A közlemény szerint a kelet-közép-európai régióban az olcsó nyersanyagárak, az alacsony kamatok, a csökkenő munkanélküliség és az emelkedő lakásárak okozta növekvő lakossági fogyasztás alakulása a legfontosabb tényezők ingatlanpiaci szempontból. A lakosság vásárlásainak emelkedése új fejlesztéseket indukál a kereskedelmi ingatlanpiacokon is, főleg kiskereskedelmi egységek és az internetes kereskedelmet kiszolgáló raktáráruházak esetében.
A hagyományos célpontok - Prága és a nagyobb lengyel vidéki városok - mellett Bukarest és Budapest is a befektetők célpontjában lesz, ami jelentős lendületet ad a kiskereskedelmi befektetéseknek 2016 során.
A CBRE elemzése szerint idén az irodák iránti kereslet rekordokat dönt, köszönhetően főleg a nemzetközi IT és outsourcing iparágakat képviselő bérlőknek.
15 milliárdot költenek egy újabb stadionra!
A felmérés szerint, habár Magyarországon az elmúlt 12-18 hónapban jelentősen bővült a befektetői forgalom, az ország mégis kívül maradt a nagy nemzetközi befektetők érdeklődési köréből. Makroszinten a magyar gazdaságot segíti az olcsó energia, az alacsony banki kamatok, miközben a kínai lassulás relatíve kevéssé érinti, így a gazdaság 2,9 százalékkal bővült 2015-ben. Ingatlanpiaci szempontból az erősödő háztartási fogyasztás jótékony hatással lesz a kiskereskedelmi piacra, van olyan bérlő, amelyiknél a forgalom kétszámjegyű növekedést produkált az elmúlt időszakban.
A virágzó autóipari termelés élénkíti az ipari ingatlanpiacot, és az IT-szektor továbbra is domináns a budapesti irodapiacon, ahol a teljes bérlői kereslet 51 százalékkal nőtt egy év alatt. A továbbra is visszafogott új kínálat miatt az ingatlanok tőkeértéke tovább nő, és a bérleti kilátások pozitívak az ingatlantulajdonosok számára - írták.
MTI