5p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hetek óta hangoztatják a Raiffeisen Bank elemzői, hogy szélsőségesen optimista a hangulat a nemzetközi részvénypiacon, ami nem tartható fenn sokáig. A szakemberek szerint a jövő hét az amerikai gyorsjelentésekről fog szólni, és jó alkalom kínálkozhat arra, hogy a konkrét hírekre akár eladással reagáljanak a befektetők.

Több mint időszerű lenne egy egészséges konszolidáció a piacokon, ez azonban nem jelentene trendfordulót - olvasható a Raiffeisen Bank heti részvénypiaci hírlevelében. Az elemzők kiemelik, hogy az S&P index számára az 1300-as szint masszív ellenállás, ott lehetőség lesz visszafordulni, megpihenni kicsit.

Egyelőre minden nagyon szép


Tovább folytatták emelkedésüket a részvénypiacok a héten, az optimizmus töretlen, a gazdasági adatok - jelentős részben a támogató intézkedéseknek köszönhetően - jók, az induló gyorsjelentési szezonnal kapcsolatos várakozások optimisták - olvasható a Raiffeisen heti elemzésében.

A szakértők szerint a jövő héten a figyelem egyértelműen az USA gyorsjelentések irányába fog fordulni. "A probléma továbbra is az, hogy kezd szélsőségesen optimista hangulat kialakulni, ahogyan azt akár a hangulati, akár a technikai indikátorokban láthatjuk. Mindez pedig lokális piaci csúcsok környékén szokott jellemző lenni, a piacokon több mint időszerű lenne egy egészséges konszolidáció (nem trendforduló)" - állapítják meg a bank elemzői.

Erre technikai szempontból kitűnő lehetőséget nyújt az általuk benchmarknak használt S&P-ben a masszív 1300-as ellenállás és könnyen lehet, hogy a gyorsjelentésekkel kapcsolatos felfokozott várakozásokat követően magukra a számokra már profitrealizálás lesz a reakció.

A jövő héten az amerikai gyorsjelentések közül a pénzügyi szektor számíthat a legnagyobb figyelemre, hiszen négy nagy bank is közli negyedik negyedéves eredményét, néhány napon belül ismerhetjük meg a Goldman Sachs, a Wells Fargo, a Bank of America és a Citigroup számait.

Emellett a tőzsdékre is hatással lehet az első közös európai kötvénykibocsátás, melyet a jövő héten hajt végre az európai stabilitási alap. Az elmúlt napok sikeres portugál, spanyol és olasz aukciói után a Raiffeisen elemzői szerint nem kell arra számítani, hogy sikertelen lesz az értékesítés, valószínűleg a hozamszintek is csökkenhetnek. Főleg annak fényében, hogy Japán már bejelentette, hogy szívesen lejegyezné akár a kötvények 20 százalékát is.

Minimum 21 500-ig eshet a Mol


A hazai papírok közül mindenképpen érdemes kiemelni a Molt, hiszen a Raiffeisen elemzői éppen a héten ajánlották shortra az olajcég papírjait. "A Mol a héten véleményünk szerint elérte azt a szintet, amely ebben az emelkedési hullámban elérhető volt, ennek megfelelően rövid távon egy konszolidációs fázist várunk a papírban, amely a hét utolsó két kereskedési napján meg is kezdődött. Fontosabb támasz 21 500 környékén van lefelé, minimum ennek az érintését valószínűsíthetjük, de alapvetően ezen szint alá várjuk a papírt" - olvasható a megjelent elemzésben.

A kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően 5300 fölé tudott emelkedni az OTP, azonban 5500-ig több masszívabb technikai ellenállás is van, amellyel kedvező hangulatban sem tudott megbirkózni. Miután a kinti piacon konszolidációt várnak az elemzők, ebben a papírban sem számítanak ennek a szintnek az áttörésére egyelőre.

Ilyen kedvező nemzetközi hangulatban sem tudott semmilyen erőt mutatni a Richter, így valószínűsíthető, hogy új pozitív hírek híján nem fog tudni egyelőre megbirkózni a 44 000-44 500-as ellenállásokkal, maradhat a jelenlegi kereskedési sávjában. A papírban a 42 000-es szintek jelentenek masszívabb támaszt, ezek elesése azonban komolyabb teret nyithatna lefelé. Többek között az is nyomás alatt tartja most a papírt, hogy szinte kész tényként lehet már kezelni, hogy a kormányzat 100 milliárd forintot kíván elvonni a gyógyszerkasszából. A mikéntjét azonban még nem lehet tudni, a gyógyszertámogatások csökkentése borítékolható, közvetlen elvonásról a cégek esetében még nem volt szó idén - emelik ki a bank szakemberei.

Fontos megjegyezni, hogy bármilyen ilyen jellegű negatív hatás lényegesen érzékenyebben érintené az Egist, melynek egyrészt nagyobb a hazai kitettsége, másrészt pedig kisebb a profit tömege. Éppen ezért maradtak óvatosabbak a papírral kapcsolatban a Raiffeisen elemzői, továbbra is 20-21 ezer forint közé várják az Egis árát.

A Magyar Telekom a várakozásoknak megfelelően visszatért az 550-es szintek alá, megerősítve, hogy az e fölé való kitörés fals volt korábban. "Véleményünket fenntartjuk, mi továbbra sem preferáljuk még a papírt, figyelembe véve a szektortársak osztalékhozam/kockázat profilját, és véleményünk szerint nincs még itt az ideje az osztalék rallira való pozicionálásnak sem. A papír így maradhat 550 alatt, alsó támasz 510-nél, e kettő között mozoghat"- szól a Raiffeisen jóslata.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!