Jókora gyengüléssel zárta a hétfői kereskedést az ázsiai részvényindexek többsége, mivel a befektetők továbbra is a gazdaság talpra állása miatt aggódnak. A tokiói tőzsde Nikkei indexe például majdnem 2,5 százalékot bukott, de Hongkongban, Dél-Koreában és Tajvanon sem volt jobb a helyzet.
9068 ponton fejezte be a hét első napját a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 2,35 százalékkal maradt el a pénteki értékétől. A többi vezető index sem dicsekedhetett jobb teljesítménnyel: a hongkongi Hang Seng 2,06 százalékot bukott, a szöuli Kospi 3,41 százalékkal esett vissza, míg a tajvani részvényindex 3,53 százalékkal gyengült. Viszonylag olcsón megúszta viszont a Shanghai Composite, mely csak 0,14 százalékot veszített péntekhez képest.
Japánban főleg az bizonytalanította el a befektetőket, hogy olyan hírek láttak napvilágot, melyek szerint a miniszterelnök a parlament feloszlatására készül, és kiírják az előrehozott választásokat. Ennek köszönhetően a tokiói tőzsde zsinórban a kilencedik negatív napját produkálta.
Emellett a szakemberek többsége továbbra is aggódik a gazdaság talpra állásával kapcsolatban, jelenleg a következő hetekben megjelenő második negyedéves vállalati eredményeket várja a piac, hogy abból következtessen a gazdaság állapotára. Ha az eredmények gyengék lesznek, akkor fel kell készülni a további komoly esésre a piacokon.
A jelek szerint a befektetők most kezdenek ráébredni arra, hogy a tavaszi rally még egy kicsit korai volt, ezért most egy szempillantás alatt óvatosak lettek a részvénypiacokkal kapcsolatban, távol tartják magukat a papíroktól. Sok múlik a következő hetekben megjelenő makrogazdasági adatokon is, hiszen az esetlegesen jó adatok egy kicsit megnyugtathatnák a piaci szereplőket.
A pénteken megjelent vártnál rosszabb amerikai hangulatindex taszította a mélybe a Samsung-részvényeket, melyek 3,3 százalékkal gyengültek a hét első kereskedési napján. Ausztráliában a Rio Tinto bányaipari cég papírjai buktak nagyot, a 3,9 százalékos esés főleg a nyersanyagárak csökkenésének volt köszönhető.