Reggel pluszban nyitotta a napot a BUX index, azonban az optimista hangulat csak néhány percig tartott, majd meredeken lefelé fordult a mutató. Pedig az ázsiai indexek pozitívan szerepeltek ma reggel, ezért arra lehetett számítani, hogy ez talán erőt ad a BUX-nak is. A hét első felében várhatóan az olajár és a vállalati hírek maradnak a középpontban, majd csütörtökön és pénteken fontos makroadatok és kamatdöntések lesznek Európában és Amerikában.
Délelőtt a BUX 22 443 ponton állt, ami 0,61 százalékkal marad el az index pénteki záróértékétől. A vezető részvények mindegyike veszített értékéből a kereskedés első néhány órájában. A Mol 0,71 százalékkal esett vissza, 23 145 forintba kerültak az olajcég papírjai, míg az OTP 1,43 százalékot bukott délelőttre, 6890 forintig estek vissza a cég részvényei. A Magyar Telekom minimális mértékben drágulni tudott, 763 forintot adtak a távközlési papírokért.
Az átlagnál jobban szerepeltek a gyógyszeripari részvények a kereskedés elején: az Egis ára nem változott péntekhez képest, a Richter pedig 0,44 százalékkal drágult.
Makroadatok hírében a következő napokban ismét az olajár mozgathatja a piacokat. Ma délelőtt ismét csökkenta nyersanyag ára, 126,86 dollárba került egy hordó olaj a piacon. Emellett az Egyesült Államokban megjelenő fontosabb vállalati hírek lehetnek fontosak. A múlt hét végén például a technológiai szektor annak köszönhetően erősödött jelentősen, hogy a Dell a vártnál jobb eredményekről számolt be.
A vezető nyugat-európai indexek a BUX-hoz hasonlóan mínusszal kezdték a napot, bár rmár reggel várható volt, hogy eséssel fognak nyitni a mutatók. Délelőtt a CAC 40 1,44 százalékkal állt pénteki értéke alatt, az FTSE 1,12 százalékos mínuszban volt, míg a DAX 1,2 százalékot bukott a kereskedés elején.