A nap első felében csak rövid ideig tudott pluszban maradni a BUX, majd délután volt még egy kis meglódulása, de ezektől eltekintve végig pénteki értéke alatt állt. Kezdetben a Richter húzta lefelé a mutatót, majd délután a Mol is jelentősen visszaesett. Lassan itthon is elkezdődik a gyorsjelentési szezon, a Richter esése már a várható gyenge gyorsjelentéssel is indokolható.
A BUX végül 21 381 ponton zárta a napot, ez 1,45 százalékkal volt alacsonyabb, mint pénteki értéke. A forgalom még az utóbbi hónapok negatív napjai után is siralmasan alacsony volt, mindössze 6,8 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel. A vezető papírok közül a Mol a végére 3,33 százalékkal zuhant vissza, 19 335 forintot ért a záráskor. Az OTP szépen teljesített, egész nap pluszban volt, a 6900 forintos záróár 0,44 százalékos drágulást jelentett. 0,99 százalékot javított a Magyar Telekom, mely 815 forinton állt meg.
Gyenge napot zártak a gyógyszeripar képviselői is: a Richter 4,14 százalékkal lett olcsóbb, az Egis pedig 0,39 százalékot veszített értékéből a nap végére. A Richter esetében azzal indokolható az esés, hogy az elemzők nagyon gyenge gyorsjelentést várnak holnap a cégtől, a nettó eredmény akár 80 százalékkal is visszaeshet.
Az olaj ára nem változott jelentősen a nap első felében, délután kismértékben drágult a nyersanyag, miután bejelentették, hogy holnap egy hurrikán érheti el a Mexikói-öböl térségét, így akár a termelés 30 százaléka is kieshet. A magyar tőzsdezárás után 125,40 dollárt ért egy hordó olaj, ez 30 centtel magasabb a tegnapi árnál.
Amerikában ma a vártnál kicsivel kedvezőbb makroadatok jelentek meg, de a piac már a Fed holnapi kamatdöntésére koncentrál. A személyes kiadások 0,6 százalékkal emelkedtek a várt 0,5 százalék helyett, míg a személyes bevételek a várt minimális csökkenés helyett kismértékű javulást mutattak. Várt feletti mértékben emelkedett júniusban a feldolgozóipari megrendelések értéke, az elemzők 0,7 százalékos bővülést vártak, a megrendelések pedig 1,7 százalékkal nőttek.
A vezető nyugat-európai indexek a nap első felében a pozitív oldalon álltak, majd délután visszaestek. A magyar piac zárása után a francia CAC 40 0,79 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE minimális pluszban volt, a DAX pedig 0,48 százalékot veszített a nap második felére.
A tengerentúlon eséssel kezdtek az indexek azinflációs félelmek miatt. A Dow Jones index a kereskedés első néhány órájában 0,84 százalékkal esett vissza, a Standard & Poor's 0,86 százalékot bukott, a Nasdaq pedig 1,09 százalékkal gyengült.