Tovább tartanak a bankmentő akciók Európában, most a svájci kormány jelentette be, hogy segélyt nyújt az ország bankjainak. A legnagyobb svájci bank 5,2 milliárd dollárnyi tőkeemelés mellett jelentős állami hitelt kap. A UBS 60 milliárd dollárnyi megbízhatatlan hitellel rendelkezik, melyek a veszteségek nagy részét okozzák.
Svájcban is bajba kerültek a bankok, így a kormány kénytelen lesz beavatkozni. Jórészt a UBS megmentése szerepel a kabinet tervei között, a Credit Suisse pedig külföldi befektetői csoportoktól kapott 8,75 milliárd dollárnak megfelelő hitelt. Utóbbi cég csütörtökön jelentette be harmadik negyedéves eredményeit, melyek újabb veszteséget tartalmaztak.
A UBS az elmúlt egy évben már 40 milliárd dollárnyi veszteséget írt le a hitelválság miatt, a kormány mostani segítségének köszönhetően a bank alkalmazkodni tud a szigorúbb hitelezési feltételekhez. Az állami segélyre azért is volt szükség, mert a piacon egyre nehezebben jut forráshoz a UBS.
A Svájci Nemzeti Bank 54 milliárd dollár értékű alapot hozott létre, melyből hitelt nyújt a bajba jutott bankoknak. Ebből az összegből a jegybank növelni akarja a likviditást a piacon, a többi európai országhoz hasonlóan azt várja ettől a lépéstől, hogy a bankok magukhoz térnek a válság után.
A kormány segítségének köszönhetően a UBS lényegében megszabadulhat minden úgynevezett mérgező hitelétől, melyeknek a veszteségek nagy része köszönhető.