Az amerikai tőzsdék emelkedésének köszönhetően Ázsiában is pozitív volt a hangulat, majd a kereskedés legvégére fordultak le a vezető indexek. A legtöbb mutató így is jelentős pluszban zárt, mindössze a Shanghai Composite veszített értékéből a fontosabb indexek közül.
10 267 ponton állt a zárás előtt nem sokkal a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,49 százalékkal volt magasabb a keddi értékénél. Napközben majdnem 2 százalékos pluszban is volt a mutató, majd onnan indult meredeken lefelé az utolsó órákban. A hongkongi Hang Seng 1,75 százalékot tudott javítani, míg a dél-koreai Kospi 1,88 százalékos pluszban állt. 1,39 százalékot veszített viszont értékéből a Shanghai Composite, mely így kicsit kilógott a sorból.
A pozitív hangulat elsősorban a kedden megjelent vártnál kedvezőbb amerikai makroadatoknak és Ben Bernanke Fed-elnök beszédének volt köszönhető. Bernanke a Lehman Brothers csődjének első évfordulóján arról beszélt, hogy jó eséllyel véget ért a recesszió az amerikai gazdaságban. Részben ennek köszönhetően a Wall Streeten is pozitív hangulat uralkodott kedden. Sokat segített az is, hogy tegnap délután bejelentették: augusztusban az amerikai kiskereskedelem forgalma 2,7 százalékkal emelkedett a várt 1,7 százalék helyett. Ez az utóbbi három év legnagyobb havi emelkedése volt, míg a New York-i körzet feldolgozóipari indexe 2007 óta nem volt ilyen magasan, mint most.
Bernanke szavainak hallatán az elemzők többsége még mindig óvatosságra figyelmeztetett, azt hangsúlyozták, hogy ha vége is a recessziónak, a talpra állás nagyon nehéz és hosszadalmas feladat lesz.
Az olaj ára éjszaka több mint 2 dollárral emelkedett a világ vezető árupiacain, így szerda reggel megint 70 dollár felett volt a nyersanyag szintje. Vélhetően ez is a kilábalásról szóló újabb pozitív híreknek köszönhető, ugyanis a befektetők arra számítanak, hogy a gazdaság talpra állásával nő majd a kereslet az olaj iránt.