A BUX ott folytatta, ahol csütörtökön abbahagyta: a hét utolsó kereskedési napján is jelentős emelkedést könyvelhetett el az index. Legjobban az OTP járt majdnem 7,5 százalékos javulásával, de napközben például a Richter is volt 6 százalék feletti pluszban, a végére aztán kicsit visszaesett. A forint nagy kilengéseket produkált: a reggeli 304-es euróárfolyam délután 300 alá is esett, majd a tőzsde zárásakor már megint 300 felett volt az európai valuta ára.
10 719 pontig emelkedett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 4,53 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki záróértéke. A forgalom átlagos volt, bár ahhoz képest, hogy a hét utolsó kereskedési napja volt, jónak számít a 16 milliárdos részvényforgalom.
A vezető papírok közül az OTP volt az, amelyik egész nap kitartott komoly emelkedésben, a többieknek inkább csak fellángolásaik voltak napon belül. A bank részvényei végül 1859 forinton zártak, ez 7,46 százalékkal volt magasabb, mint a csütörtöki nap végén. 5,09 százalékkal emelkedett a Mol árfolyama is, az olajtársaság részvényei így 9400 forintba kerültek az utolsó percekben. Javított a végére a Magyar Telekom is, az 517 forintos záróárfolyam 0,98 százalékkal volt magasabb, mint csütörtökön.
Feltűnő volt a két gyógyszeripari részvény ellentétes irányú mozgása: a Richter komoly szárnyalás után 26 395 forintba került a végén, ez 5,81 százalékos emelkedést jelentett, míg az Egis 1,08 százalékot javított, de csak a végére húzták fel a mínuszból. Ráadásul a Richter napközben 6 százalék feletti pluszban is volt egy darabig.
A forint nagy kilengéseket produkált a hét utolsó napján: reggel gyengüléssel nyitott a magyar deviza a bankközi piacon, egészen 304 forintig emelkedett az euró ára, majd délutánra egészen 298-ig esett a jegyzés. A részvénypiac zárása előtt nem sokkal ismét gyengülni kezdett a magyar fizetőeszköz, öt óra előtt már 302,50 forintot ért egy euró. Ehhez hozzájárulhatott az is, hogy a régió jegybankjai délután adtak ki közleményt, melyben hangsúlyozták, hogy továbbra is együttműködnek, de semmilyen konkrét lépést nem jelentettek be. A jelek szerint az elemzők mellett a piac is kevésnek tartja ezt a bejelentést, ezért is indulhatott újra gyengülésnek a forint.
A nemzetközi piacok jórészt oldalazással teljesítették a pénteki napot. Hol a pozitív, hol pedig a negatív irányba mozdult el kicsit a hangulat. A magyar tőzsdezárás után a londoni FTSE 0,41 százalékos pluszban volt, míg a frankfurti DAX 0,49 százalékkal állt csütörtöki értéke felett. Régiónkban a varsói tőzsde 1,26 százalékot javítani tudott, Prágában viszont az elmúlt napok szárnyalása után 1,7 százalékos mínuszt szedtek össze.
A tengerentúlon is ingadozással indult a kereskedés a Wall Streeten. Az első néhány óra után a Dow 0,15 százalékos pluszban állt, a S&P viszotn 0,26 százalékot esett csütörtökhöz képest.