3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 6,34 pontos, 0,03 százalékos csökkenéssel, 21.453,60 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma a héten már megszokott 5 milliárd forint volt.

Egyetlen említésre méltó vállalati hír látott napvilágot a szerdai kereskedés folyamán, amely szerint a Mol beadvánnyal fordult a Horvát Versenyhivatalhoz (AZTN), amelyben az INA-részvények december 14-20. közötti időszakban történt vásárlásainak kivizsgálását kezdeményezte. A társaság  közleménye szerint a Mol a vizsgálatot arra vonatkozóan kezdeményezte, hogy a vásárlásokkal a horvátországi versenytörvények értelmében létrejött-e összehangolt magatartásra vonatkozó tiltott megállapodás.

Nyári Zsolt, a KBC Secutities üzletkötője szerint nyugodt mederben zajlott a kereskedés, apátia, kiábrándultság, év végi hangulat volt jellemző a piacra. A befektetők az új évre várnak, amikor az új allokációs kényszereknek köszönhetően talán fellendül a piac - tette hozzá.

A Mol közleményének véleménye szerint nem volt jelentősebb hatása a Mol-részvények árfolyamára. A Mol majdnem többségi tulajdonnal rendelkezik az INA-ban, a vállalat irányításában vezető szerepe van, és jó kapcsolatot ápol a horvát kormánnyal. A felek lejátszhatják, hogy kinek volt érdekében a vásárlás - tette hozzá.

Varjú Péter, az ERSTE Befektetési Zrt. üzletkötője értékelésében úgy fogalmazott: lanyha kereskedés volt enyhén lecsorgó árak mellett. Oroszországon kívül egyedül a budapesti tőzsde zárt mínuszban. A BUX index egész nap 80 pontos sávon belül mozgott, egyedül a Mol-papírok iránt volt vételi érdeklődés, és ez meg is látszott az árfolyamán. Az 5 milliárd forintos napi forgalom a szokásos forgalom ötöde-hatoda - tette hozzá. Január első felében  lehet nagyobb mozgás a piacon, s az árfolyammozgások iránya attól függ majd, nyerünk-e a beinduló tőkeallokációkkal - jelezte az üzletkötő.

A Mol horvátországi beadványa szerinte is kevéssé hatott az árfolyamra, mivel régóta megy már az INA-részvényekkel kapcsolatos harc. A Mol szeretné 50 százalék fölé küzdeni a részesedését, és ezt Horvátország kezdetben verbális eszközökkel, később valós tömörüléssel kívánta megakadályozni. A piac azonban díjazza a Mol elkötelezettségét - értékelt az üzletkötő.

A Mol-papírok árfolyammozgását elemezve Varjú Péter elmondta: a szerdai kereskedésben 20.600 forintig lehetett emelni, a 20.800 erős támasz volt. A korábbi árfolyamesésnél is ellenállási pont volt ez az árfolyam, s a további emelkedésnél ezen a lélektani határon kell túljutnia - tette hozzá.

A Mol 200 forinttal, 0,98 százalékkal 20.600 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 63 forinttal, 1,22 százalékkal 5.120 forintra csökkent, forgalmuk 2,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,98 százalékkal 516 forintra nőtt, forgalma 503,5 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 40 forinttal, 0,09 százalékkal 43.160 forintra esett, a részvények forgalma 330,1 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 90,8 millió forintos forgalom mellett 150 forinttal, 0,75 százalékkal 19.960 forintra gyengült.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.923,96 ponton zárt szerdán, ez 6,90 pontos, 0,36 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!