A pozitív nemzetközi hangulatban a BUX index jelentősen alulteljesített több mint 2 százalékos gyengülésével. A vezető magyar részvények szinte mindegyike olcsóbb lett keddhez képest, de nem voltak kiemelkedő bukások, inkább lassú lecsorgás jellemezte a piacot. A BUX gyengülésében közrejátszhatott az is, hogy a forint délelőtt újabb mélypontra gyengült a devizapiacon, ez pedig alapvetően negatív hangulatot okozott.
A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe a szerdai nap végére 10 033 pontig esett vissza, ez 2,43 százalékkal volt alacsonyabb, mint a keddi záráskor. A forgalom kimondottan alacsony volt, a zárásig mindössze 8,5 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal.
A blue chipek közül csak az senki sem tudott talpon maradni, a papírok kivétel nélkül veszítettek értékükből. Az OTP 2,49 százalékos esés után ismét 1500 forint alatt zárta a napot, a végén 1487 forintot értek a bankrészvények. A Mol 9015 forintig esett vissza, ez 3,06 százalékkal maradt el az egy nappal korábbi záróértékétől. Rontott a Magyar Telekom is: a távközlési cég árfolyama 548 forinton állt meg a nap végén, ez 1,44 százalékkal volt alacsonyabb, mint kedden.
Rossz napjuk volt a gyógyszeripari cégeknek a piacon, ugyanis a Richter 2,86 százalékos gyengüléssel 24 000 forint alá esett, az Egis pedig 10 065 forinton zárt, ami 2,09 százalékkal volt alacsonyabb a keddi árfolyamánál.
A forint délelőtt újabb mélypontot ért el az euróval szemben, egészen 312-ig emelkedett a közös európai valuta árfolyama. Nem sokkal később korrigált kicsit a magyar fizetőeszköz, a részvénypiac zárása után nem sokkal 309,34 forintot kellett fizetni egy euróért, ami több mint 1 százalékos gyengülést jelentett keddhez képest. Az elemzők szerint leginkább azzal volt magyarázható a magyar deviza ismételt gyengülése, hogy a régió jegybankjai délelőtt kiadtak egy közleményt, melyben elutasították azt, hogy egységesen kezeljék Közép-Kelet-Európát. Ez éppen szembe megy a magyar törekvésekkel, Gyurcsány Ferenc ugyanis a hétvégén átfogó mentőcsomagot szorgalmazott. Az MNB nem is írta alá a nyilatkozatot, ebből pedig sokan arra következtettek, hogy lassan már a régiótól is elszakadunk.
A részvénypiacok világszerte pozitív irányba korrigáltak szerdán, szinte egyetlen index sem volt a BUX mellett, amelyik veszített volna értékéből. Nyugat-Európában a londoni FTSE 2,66 százalékos pluszban volt a nap második felében, míg a frankfurti DAX 3,28 százalékot javított. Régiónkban a varsói tőzsde vezető indexe 4,23 százalékkal ugrott meg, míg a prágai PX 50 2,44 százalékkal erősödött. A tengerentúlon is pozitív korrekció volt megfigyelhető a nyitás után, a Dow és a S&P is körülbelül 1 százalékkal állt előző napi értéke felett.