9927 pontig esett vissza a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,41 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértéknél. Azaz hiába tudott néhány napig a bűvös 10 ezer pontos határ felett tartózkodni a mutató, hosszabb távon nem sikerült megmaradnia felette. A hongkongi Hang Seng a nap végére 2,16 százalékkal esett vissza, míg a Shanghai Composite 1,43 százalékkal gyengült. 2,2 százalékot bukott a zárásra a dél-koreai Kospi, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 2,02 százalékkal tegnapi értéke alatt fejezte be a napot.
A pánik elsősorban annak köszönhető a piacon, hogy az olasz és spanyol kötvényhozamok számottevően emelkedtek, így a befektetők egyre jobban félnek attól, hogy az említett két ország valamelyikére átterjed az európai adósságválság. Az Unió vezetői pedig a jelek szerint hiába tartottak válságtanácskozást hétfőn, a piacot nem sikerült megnyugtatniuk. Az általános kockázatkerülést jelzi a svájci frank töretlen erősödése is, a devizapiacon egyelőre nem hagyják nyugodni a hagyományosan menekülődevizának számító alpesi fizetőeszközt.
A pesszimista piaci hangulatot legjobban a pénzügyi szektor képviselői érezték meg: Tokióban a Sinsei Bank 2,33 százalékot bukott, míg a Nomura 3,27 százalékkal zárt hétfői értéke alatt. Ausztráliában a Marcquarie Group 6 százalékot esett, a National Australia Bank 3,63 százalékkal lett olcsóbb, míg Hongkongban a bank of China 3 százalékot bukott, a Bank of Communications pedig 2,5 százalékkal esett vissza.
A hétvégén megjelent kínai inflációs adat miatt a piac további monetáris szigorítást vár az országban, ez pedig az ingatlancégek részvényeire is negatív hatással volt Hongkongban. A China Resources Land például 5 százalékot, a Hang Lung Properties pedig bő 3 százalékot veszített a nap végére. Az európai adósságproblémák miatt Japánban az exportőröknek is rossz napjuk volt:a Sony 3,04 százalékot, a Canon pedig 1,81 százalékot bukott a nap végére.
mfor.hu