Az Európai Központi Bank és a Bank of England is ma döntenek a kamat szintjéről, ezek lehetnek a nap legfontosabb eseményei. Délután a tengerentúlon is megjelenik néhány makroadat, de az amerikai befektetők már inkább a holnapi munkanélküliségi statisztikákra koncentrálnak. A nap első felében csendes kereskedésben csökkenhetnek az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén, majd délután a nemzetközi hangulatnak megfelelő kereskedés jöhet.
Kuti Ákos, a Cashline elemzője az MTI-nek elmondta: a kora délutáni órákig gyengülhetnek a vezető indexek a magyar piacon, utána viszont egy kisebb felpattanás is elképzelhető a makroadatok megjelenése után. A szakember szerint az európai kamatdöntések nem befolyásolják a kereskedést, Jean-Claude Trichet EKB-elnök sajtótájékoztatójára viszont odafigyel a piac.
Beneyes Attila, a Quaestor elemzője hasonlóan vélekedik: alacsony forgalom mellett eshetnek a részvényárak, majd a délutáni makroadatok dönthetik el, hogy megjelennek-e a vevők a piacon, vagy erősödik az eladói nyomás.
A Mol piacán a következő napok legfontosabb kérdése az lehet, hogy mikor térnek vissza a vevők. Az INA-akvizíció egyelőre bizonytalan, ha lesz is belőle valami, akkor is csak évek múlva mutatkozhatnak meg az előnyei. Tegnap elesett a 16 800-as nyakvonal, jöhetnek az újabb mélypontok. A 16 000 gyenge támasz csupán, a 16 800 már ellenállás.
Az OTP még mindig nem tört ki a 6850-7150 közötti sávból. A rés még mindig nyitva, erős ellenállás. Ha letöri a 6800-6850-es támaszt, akkor megint a 6400 fenyeget.
A BUX index chartjáról nem sok újdonságot lehet elmondani: a tegnapi esésnek köszönhetően felerősödött a fej-váll alakzat, melyből a célár 18 800. Ha kivenné a nyolc nappal ezelőtti csúcsot, akkor még emelkedő trendbe kerülhetne, de erre kevés az esély, nem igazán lehet optimistán nézni a képet:
Forrás: KBC Equitas