A vezető tőzsdék mínuszos zárása elvileg nálunk is korrekciót hozhatna, azonban már hétfőn is láthattuk, hogy a nyugat-európai pesszimizmus nem feltétlenül van hatással a Budapesti Értéktőzsdére. Akkor lenne remény korrekcióra, ha az OTP egy-két nagy vevője leállna kicsit a vételekkel, ellenkező esetben kitarthat még az emelkedés.
Az OTP esetében az emelkedés intenzitását tekintve (és a nagy vevő(k) folyamatos jelenlétével számolva), akár az 5000-es érték sem elképzelhetetlen. Az én véleményem az, hogy előbb-utóbb fájni fog még ez az emelkedés, úgy ahogy jelenleg az egyre kevesebb számú shortosnak is fáj most - vélekedik a Quaestor elemzője. A mostani már-már érthetetlen emelkedés esetén egyébként az ellenállási szintek is elvesztik jelentőségüket, mivel szinte folyamatosan veszik a papírt. Az RSI indikátor minden idők legmagasabb értéke 90,80 pont volt 2004-ben. Jelenleg 90,60-nál zártunk tegnap.
A Mol számára a 14 000-es szint rövid megállót jelenthet, az emelkedésben, érintheti a letört trendet, majd ott eldönti, merre tovább. A 14 150 már ellenállás, ha onnan lefordul, akkor a gyors profitrealizálások hamar lehozhatják, majd 13 330 alatt begyorsulhatnak az eladások.
A Richternek nagy forgalommal sikerült 36 000 fölé mennie, így növekedhet a befektetői aktivitás. A gondot az jelentené, ha 37 320 alá esne, akkor egy újabb fals kitörésről beszélhetnénk.
A Magyar Telekom esetében sikerült megfordítani az irányt, így ismét a 730-as szint irányába törhet fel a papír. Lent a 666 már támasz.
A BUX-nak sikerült 18 000 fölé kapaszkodnia, de a forgalom indikátor elmaradt a várttól. Innen szabad az út 19 000-ig, kedden kisebb pozitív nyitás jöhet. A profitrealizálás is benn van a levegőben, ezzel már szinte minden nap számolni kell.