A nemzetközi tőzsdei hangulat optimista lehet az Amerikából érkező pozitív hírek hatására, a BÉT-en a Mol és az OTP közelgő gyorsjelentései is befolyásolhatják a kereskedés irányát. A pozitív kezdés akár a nap végéig is kitarthat, Londonban jelennek meg fontos makroadatok napközben.
A Mol kedden, az OTP pedig csütörtökön hajnalban közli második negyedéves gyorsjelenését, várhatóan az egész hetet jórészt ez a két esemény fogja befolyásolni. A Mol esetében jó eredményt várnak az elemzők, főleg a magas olajár lehet kedvező a magyar vállalat számára. Az OTP gyorsjelentése sem valószínű, hogy negatív meglepetést okoz majd, de egy pozitív eredmény is húzhatja lefelé a részvényárfolyamot.
Az amerikai piacok pénteki szárnyalása határozhatja meg ma a piac irányát, a hét hátralevő részében pedig csütörtökig a vállalati jelentések mozgathatják a tőzsdét - nyilatkozta az MTI-nek Illés László, a Quaestor elemzője. A szakember szerint ma a vezető nyugat-európai indexek is a pozitív oldalon szerepelhetnek.
A tőzsdékre is hatással van az olimpia, valamint a grúz-orosz háború, a BÉT-en főleg azoknak a részvényeknek az árfolyamát befolyásolhatja a fegyveres konfliktus, melyeknek jelentős oroszországi kitettségük van (OTP, Richter, Egis). Ezeken kívül a befektetők a devizapiacot is figyelemmel kísérik fél szemmel: a forint kicsit kifulladni látszik az utóbbi időszak meredek erősödése után, a dollár viszont komoly erősödésbe kezdett a múlt hét végén, részben ez okozta az olajár újabb zuhanását.
A Mol és az OTP már a gyorsjelentésekre várnak, a bankpapír régóta küzd az ellenállással, de csak nem tudta áttörni eddig. A Mol árfolyama holnap mozdulhat el jelentősen a hajnalban megjelenő gyorsjelentés után.
A BUX index pénteken letörte a 21 400-as támaszt, ezzel teljesült a hetedik Elliott-hullám, a most induló nyolcadik ciklus 22 500 fölé viheti. Ehhez viszont az kéne, hogy ma visszamenjen az 50 napos átlag fölé, ha ez nem sikerül, akkor folytatódhat az esés:
Forrás: KBC Equitas