A hét első felében nem várható fontos makroadatok megjelenése, így folytatódhat a pénteken kezdődött meredek esés a Budapesti Értéktőzsdén. A tengerentúli pénzügyi szektorból érkező sorozatos negatív hírek tovább gyengíthetik a magyar részvénypiacot, ráadásul ilyenkor nyáron forgalom sincs. A forint erősödése kifejezetten rosszul hat néhány magyar részvény teljesítésére, főleg azok a cégek járnak rosszul, akik eladásuk jelentős részét külföldön bonyolítják.
A magyar piacon továbbra is a Mol és az OTP vezethetik az esést a negatív nemzetközi hangulat miatt. A bankrészvények különösen érzékenyek a világ tőzsdéinek minden rezdülésére. A gyógyszergyári papírok a forint erősödése miatt folytathatják meredeken lefelé, mivel mind az Egis, mind pedig a Richter eladásainak jelentős részét bonyolítja külföldön, elsősorban az orosz piacon.
A mai kereskedést kis pozitív korrekcióval kezdheti a BUX a pénteki jelentős zuhanás után, de ezt valószínűleg eladásra fogják felhasználni a befektetők, így utána ismét délnek fordulhat az index. Az MTI által megkérdezett elemzők várakozásai sem egyeznek: Péter János, a KBC Securities üzletkötője kismértékű pozitív korrekciót vár, míg Török Bálint, a Buda-Cash elemzője további esésre számít, mivel az európai határidős indexek alapján a kontinens többi piaca is a negatív oldalon nyithat ma.
A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa ma dönt az alapkamatról, ez azonban közvetlenül nem lesz hatással a részvénypiacra, csak esetleg a forint további erősödésén keresztül. A túl erős forint ugyanis nem igazán kedvez a tőzsdei cégeknek.
A BUX pénteken áttörte a márciusi mélypontot, innen kis eséllyel mehet fel a rés betöltéséig, de erre nem érdemes játszani:
Forrás: KBC Equitas