2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tegnap bebizonyosodott, hogy Amerika nélkül az európai piacok egyesül nem tudnak izgalmasa napot produkálni. A magyar részvények maradtak azokban a sávokban, ahova már korábban beragadtak, nem volt elég erő a kitöréshez.

Hiába került nyilvánosságra a Mol esetében az INA-ajánlat, ez sem volt elég ahhoz, hogy felfelé mozdítsa a BUX indexet tegnap. Az amerikai tőzsdék ünnepnap miatt nem nyitottak ki, nélkülük pedig Európa kevés volt ahhoz, hogy komoly mozgást hozzon a piacra. Az viszont jó hír, hogy az olajár ismét zuhanásnak indult, ma ez lehet a középpontban.

Az elmúlt napokban a Gustav hurrikán foglalkoztatta az amerikaiakat, a szakemberek arra számítottak, hogy drágulni fog az olaj a hurrikán miatt. Tegnap aztán kiderült, hogy a vártnál jóval gyengébben ért partot a vihar, így zuhanni kezdett a nyersanyag ára a világpiacon, délutánra megközelítette a 110 dolláros szintet. Ez mindenképp pozitív az amerikai tőzsdék mai nyitása előtt, ha nem jön közbe semmi, akkor délután pozitív kezdés jöhet a tengerentúlon.

Nálunk a Mol kapcsán kiderült, hogy az olajcég 2800 kunát ajánlott a horvát INA részvényeiért. Az elemzők hetek óta várták az ajánlatot, de a részletek egyelőre nem ismertek, így a piac semlegesnek értékelte a tegnapi hírt. A Mol továbbra is be van ragadva a 17 000-17 800 közötti sávba, a pozitívum legfeljebb annyi, hogy eltűnt egy bizonytalansági tényező.

Az OTP az elmúlt napokban 6800-7200 között sávozott, ebből tegnap sem tudott semerre kitörni. Ahhoz pozitív nemzetközi hangulat kéne, hogy a 7200 feletti szinteket ismét meglátogassa a bankpapír, ha viszont erősödik a pesszimizmus a tengerentúli pénzügyi cégekkel kapcsolatban, akkor akár a 6800 is eleshet.

A Richter esetében a sáv elég széles, 31 500 és 34 000 között mozoghatna a gyógyszerpapír, ennek ellenére az utóbbi napokban szinte semmi mozgás nem látszott.

A BUX esetében 20 250 lehet a támasz, miután visszaesett az 50 napos átlag alá. Maradt a csökkenő trendvonal alatt a részvény, a fej-váll alakzat is változatlan. A jobb váll duplázódása esetén továbbra is jöhet a 18 800-as célár. Ha kiveszi a nyolc nappal ezelőtti csúcsot, akkor mondhatjuk, hogy emelkedő trendbe került a piac, de ettől elég messze van:

Forrás: KBC Equitas

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!