Hiába került nyilvánosságra a Mol esetében az INA-ajánlat, ez sem volt elég ahhoz, hogy felfelé mozdítsa a BUX indexet tegnap. Az amerikai tőzsdék ünnepnap miatt nem nyitottak ki, nélkülük pedig Európa kevés volt ahhoz, hogy komoly mozgást hozzon a piacra. Az viszont jó hír, hogy az olajár ismét zuhanásnak indult, ma ez lehet a középpontban.
Az elmúlt napokban a Gustav hurrikán foglalkoztatta az amerikaiakat, a szakemberek arra számítottak, hogy drágulni fog az olaj a hurrikán miatt. Tegnap aztán kiderült, hogy a vártnál jóval gyengébben ért partot a vihar, így zuhanni kezdett a nyersanyag ára a világpiacon, délutánra megközelítette a 110 dolláros szintet. Ez mindenképp pozitív az amerikai tőzsdék mai nyitása előtt, ha nem jön közbe semmi, akkor délután pozitív kezdés jöhet a tengerentúlon.
Nálunk a Mol kapcsán kiderült, hogy az olajcég 2800 kunát ajánlott a horvát INA részvényeiért. Az elemzők hetek óta várták az ajánlatot, de a részletek egyelőre nem ismertek, így a piac semlegesnek értékelte a tegnapi hírt. A Mol továbbra is be van ragadva a 17 000-17 800 közötti sávba, a pozitívum legfeljebb annyi, hogy eltűnt egy bizonytalansági tényező.
Az OTP az elmúlt napokban 6800-7200 között sávozott, ebből tegnap sem tudott semerre kitörni. Ahhoz pozitív nemzetközi hangulat kéne, hogy a 7200 feletti szinteket ismét meglátogassa a bankpapír, ha viszont erősödik a pesszimizmus a tengerentúli pénzügyi cégekkel kapcsolatban, akkor akár a 6800 is eleshet.
A Richter esetében a sáv elég széles, 31 500 és 34 000 között mozoghatna a gyógyszerpapír, ennek ellenére az utóbbi napokban szinte semmi mozgás nem látszott.
A BUX esetében 20 250 lehet a támasz, miután visszaesett az 50 napos átlag alá. Maradt a csökkenő trendvonal alatt a részvény, a fej-váll alakzat is változatlan. A jobb váll duplázódása esetén továbbra is jöhet a 18 800-as célár. Ha kiveszi a nyolc nappal ezelőtti csúcsot, akkor mondhatjuk, hogy emelkedő trendbe került a piac, de ettől elég messze van:
Forrás: KBC Equitas