A pénteki nagy forgalmat az OTP részvényeinek a kereskedése adta. Ennek ellenére a nap végén mindösszesen 0,62 százalékos pluszban zártak a bankpapírok.
A többi blue chip értékében sem történt nagy változás a tegnapi záróhoz képest. A Mol 0,75 százalékkal, a Magyar Telekom 0,31 százalékkal gyengült. Eközben a Richter 1,31 százalékkal, az Egis pedig 0,52 százalékkal erősödött.
A forint gyengült
Az eurót délután négy órakor 295,63 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben, szemben a kora reggeli, az előző estivel gyakorlatilag megegyező 293,45 forinttal. A svájci frank árfolyama péntek délután az előző esti 237,18 forintról 239,38 forintra, a dolláré 227,05 forintról 230,46 forintra, a japán jené pedig 2,2680 forintról 2,2820 forintra emelkedett. Az amerikai foglalkoztatási adat kora délutáni közzétételét követő dollárerősödéssel párhuzamosan a régiós devizákkal együtt gyengült a forint pénteken.
A nem mezőgazdasági ágazatokban foglalkoztatottak száma júniusban az elemzői várakozásokat messze meghaladó mértékben emelkedett az Egyesült Államokban, a munkanélküliségi ráta ugyanakkor nem csökkent. Elemzők a foglalkoztatási adatot a gazdasági növekedés szempontjából egyértelműen kedvezőnek ítélték, viszont a munkanélküliségi rátát illetően úgy vélik, az adatok "nem elegendőnek" ahhoz, hogy a Fed előbbre hozza kötvényvásárlási programjának fokozatos kivezetését.
Az euró egyébként gyengült pénteken az Európai Központi Bank (EKB) csütörtöki bejelentésére, amely szerint a kamatlábakat még huzamosabb ideig alacsonyan tartja. Az euró árfolyama az EKB-kamatdöntés bejelentése előtt csütörtök kora délután még 1,30 dolláron állt.
Csökkentek a hozamok
Az állampapírok másodpiaci hozamainál a 3, 5 és 10 éves kötvények hozamainál tapasztalhattunk jelentősebb esést. Az 5 éves kötvények hozamai 24 bázisponttal csökkentek a csütörtöki értékhez képest.
mfor.h/MTI