Utoljára 2002 októberében volt olyan alacsonyan a Dow Jones index értéke, mint a csütörtöki záráskor, akkor volt a legutóbbi medvepiac alja. Sokáig abban bíztak a befektetők a Wall Streeten, hogy kitart a tavaly novemberi mélypont, nem esik majd az alá a mutató, azonban ebben csalódniuk kellett. Elsősorban a pénzügyi szektor zuhanása és a gazdaság állapotáról szóló hírek miatt estek vissza a vezető amerikai részvényindexek.
A Dow Jones ipari index végül 7466 ponton zárt, ez 1,19 százalékkal maradt el a szerdai értékétől. Az index az utóbbi nyolc kereskedési napon közel 10 százalékot bukott értékéből. A többi mutató sem járt jobban: a Standard & Poor's 500 1,2 százalékkal esett vissza, míg a technológiai szektor fő mutatója, a Nasdaq a Hewlett Packard vártnál rosszabb eredményei miatt bukott 1,7 százalékot.
Az újabb gyenge nap elsősorban annak volt köszönhető, hogy a befektetők nem látják a 14 hónapja tartó recesszió végét, egyelőre nem bíznak Obama gazdaságélénkítő csomagjában sem, az amerikai gazdasággal kapcsolatos félelmek fokozatosan erősödtek fel az utóbbi napokban.
Csütörtökön elsősorban a pénzügyi szektor részvényei húzták lefelé a tőzsdéket, a Bank of America és a Citigroup is 14 százalékot bukott, így mindkét bank részvényei kevesebb mint 4 dollárt értek a nap végén. A HP a már említett gyenge eredmények miatt bukott 7,9 százalékot, a technológiai szektort elsősorban ez húzta lefelé.
Voltak persze nagy nyertesei is a napnak: a Sprint Nextel a nyitás előtt a vártnál jobb eredményeket tett közzé, ennek köszönhetően eleinte pozitív is volt a hangulat a piacon. A távközlési cég részvényei végül 20 százalékkal értek többet a nap végén, mint szerdán.
Felemás makroadatok jelentek meg a csütörtöki nyitás előtt a piacon. A friss munkanélküliek száma tovább emelkedett, miközben az elemzők kismértékű visszaesést vártak, ráadásul a tartósan állástalanok száma megközelítette a bűvös 5 milliós határt. A pozitív hír a termelői árak emelkedése volt, ez ugyanis csökkentette a deflációs nyomást az amerikai gazdaságon, bár a pénteken megjelenő inflációs adatok ebből a szempontból még fontosabbak lesznek.
Az olaj hordónkénti ára 2,77 dollárral emelkedett a kereskedés végére, így 40,18 dollárt kellett adni a nyersanyagért.