9142 ponton fejezte be a keddi kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,12 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapi értéknél. A hongkongi Hang Seng eközben a nap második felére 0,35 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a Shanghai Composite 0,42 százalékos mínuszba csúszott. 0,64 százalékkal emelkedett a dél-koreai Kospi index értéke, míg a tajvani piacon 0,23 százalékos volt a felfelé araszolás.
Ahhoz képest jónak volt mondható a hangulat, hogy a Moody's a távol-keleti piacok nyitása előtt jelentette be, hogy megvonja Franciaország AAA-besorolását. A japán tőzsde kismértékű gyengülése mögött sem voltak konkrét okok, sokkal inkább az, hogy az elmúlt napok erősödése után több befektető is elérkezettnek látta a profitrealizálás idejét.
Tokióban főleg az autógyártók és a technológiai cégek érezték meg a rossz hangulatot: az Advantest például 2,35 százalékkal gyengült, a Honda árfolyama 1,04 százalékkal esett vissza tegnaphoz képest, míg a Mazda papírjai 1,65 százalékos gyengüléssel zárták a napot. 3,78 százalékkal lettek olcsóbbak a Panasonic-részvények miután a Deutsche Bank tovább vágta célárukat, míg a Nintendo 3,65 százalékot veszített miután a nemrég bemutatott Wii U névre keresztelt konzolja felemás kritikákat kapott a szakemberektől. A pénzügyi szektorban a Daiwa Securities 1,43 százalékkal esett vissza a hétfői kilenchavi csúcsról.
Szöulban a Samsung volt a nap egyik nyertese 2,4 százalékos erősödésével, az LG viszont még ennél is nagyobbat, 4 százalékot ugrott tegnaphoz képest. Az ausztrál piacon a bányatársaságok hozták a jó hangulatot, hiszen a Rio Tinto 1,36 százalékkal drágult, míg a Fortescue Metals Group 4,16 százalékkal ugrott meg, az uránbányáiról híres Paladin Energy pedig több mint 9 százalékos szárnyalást mutatott.
mfor.hu