9820 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 2,29 százalékkal volt alacsonyabb a keddi értéknél. A hongkongi és a shanghai piacokon ma szünnapot tartottak, így ők kimaradtak a pesszimizmusból. A dél-koreai Kospi a nap végére 1,5 százalékkal esett vissza, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 1,3 százalékot bukott.
Az ausztrál hatóságok szerdán jelentették be, hogy februárban 480 millió dolláros hiány volt az ország külkereskedelmi forgalmában, miközben a szakemberek előzetesen 1,1 milliárd dollár körüli többletre számítottak. Az elemzők szerint nem önmagában ez az adat okozta a mai rossz hangulatot, a jelenlegi helyzetben a befektetők minden vártnál rosszabb hírre érzékenyebben reagálnak, a részvénypiacok első negyedéves jó teljesítménye után most szinte keresik, mibe lehet belekötni. A szakemberek többsége elsősorban a gyenge kínai növekedési kilátásoktól tart, egyre több jel támasztja alá a világ második legnagyobb gazdaságának további lassulását.
Japánban az exportra termelő cégek vezették a visszaesést a gyengülő globális kilátások miatt. A Sony papírjai például 2,93 százalékkal lettek olcsóbbak, a Toshiba 3,34 százalékot bukott, míg a Sharp-részvények 3,72 százalékkal értek kevesebbet, mint kedden, a Panasonic pedig 3,6 százalékos eséssel zárta a napot.
A nyersanyagipari részvényeknek is kifejezetten rossz napjuk volt, ugyanis a romló makrogazdasági kilátások csökkenthetik a nyersanyagok iránti keresletet. Az ausztrál Newcrest Mining például 2,37 százalékot bukott, míg a BHP Billiton bányatársaság 1,7 százalékkal esett vissza. Tokióban a Sumitomo Metal Mining Co. 2,84 százalékot veszített értékéből, a Pacific Metals pedig 3,06 százalékos mínuszban zárta a napot.
mfor.hu