2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Gyengüléssel folytatta kedden a vezető ázsiai részvényindexek többsége miután előző nap Európában és a Wall Streeten is pesszimista hangulat uralkodott. Ezekre jött még a mai gyenge kínai feldolgozóipari BMI, mely csak tovább rontotta a gazdasági kilátásokat.

8835 ponton fejezte be a keddi kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,7 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értékénél. A hongkongi Hang Seng eközben 2,44 százalékot bukott, míg a Shanghai Composite 0,07 százalékkal feljebb tudott kapaszkodni. A dél-koreai Kospi a nap végére 0,03 százalékos felfelé araszolást mutatott, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,45 százalékos pluszba kapaszkodott fel.

A nyersanyagárak esése miatt elsősorban a bányatársaságok, nyersanyagipari cégek szerepeltek gyengén. A BHP Billiton például 2,72 százalékot esett a nap végére, míg a Rio Tinto papírjai 2,98 százalékkal lettek olcsóbbak. Több mint 5 százalékot bukott az Aluminium Corp. of China, míg a Cnooc olajtársaság 5,24 százalékot zuhant Hongkongban.

A hangulat romlásába az is besegített, hogy a kedden közölt hivatalos kínai feldolgozóipari BMI a vártnál nagyobbat esett, az 50,4 pontos érték pedig éppen csak magasabb a növekedést a csökkenéstől elválasztó 50 pontos lélektani határnál. A romló hangulatban a bankok is eladói nyomás alá kerültek: az HSBC 3,58 százalékkal lett olcsóbb, míg a Bank of China részvényei 2,84 százalékkal értek kevesebbet, mint hétfőn.

A hangulat romlásában az újabb Európából érkező hírek is szerepet játszottak, hiszen a görög miniszterelnök bejelentette, hogy országa népszavazást tart a második európai mentőcsomagról. Az elmúlt hónapok tüntetéseit és sztrájkjait látva nagy esély van arra, hogy a görögök elutasítják az újabb megszorításokat, akkor pedig gyakorlatilag semmit nem ért a múlt heti EU-csúcs megállapodása.

Főleg az európai kilátások romlása miatt gyengültek a nagy japán autógyártók részvényei kedden: a Toyota 1,82 százalékot, a Mitsubishi és a Nissan pedig 1,9 százalékot buktak a nap végére.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!