Annak ellenére, hogy a magyar tőzsde zárásakor még erősödésre lehetett számítani a tengerentúli piacokon, a főbb mutatók tovább estek.
A New York-i tőzsdemutatók csütörtökön második napja estek, leginkább a Nasdaq veszített, 19 pontos, 1 százalékos csökkenést követően 1973 pont lett a záró értéke. A DJIA index 0,25 százalékkal, 25 ponttal csúszott vissza, és 9256-on zárt. Az S&P sem vitézkedett ezúttal, mivel közel 0,6 százalékkal gyengült, és ismét 1000 pont alatt 997-en zárt.
A kommentárok szerint elsősorban a kivárás jellemezte a csütörtöki kereskedést. A piaci szereplők óvatosak, mert pénteken jelennek meg az amerikai foglalkoztatás átfogó, hivatalos júliusi adatai. Az elemzők 9,7 százalékos, újabb rekord munkanélküliségre számítanak júliusról a júniusi 9,5 százalék után. Előzőleg, szerdán egy másik statisztika már a vártnál több állás megszűntét jelezte júliusról az amerikai magánszektorban.
Az elmúlt hetekben napvilágot látott adatok alapján a munkanélküliség a legkritikusabb kérdés a jelenlegi gazdasági szituációban, mivel a gazdasági visszaesés úgy tűnik elérte mélypontját. Ugyanakkor több szakértő arra figyelmeztetett, hogy a munkanélküliség mélyülése a gazdasági növekedés visszatérését hátráltathatja.
A szerdán nem túl rózsás számokat közzétevő Cisco is közrejátszott, hogy a technológiai piacokon jobban elbizonytalanodtak a befektetők. A távközlési hálózati berendezések legnagyobb gyártója a világon, a Cisco Systems vezérigazgatója, John Chambers úgy nyilatkozott, hogy az üzletmenet javul, de ezt még nem lehet "rendbejövésnek" nevezni. Igaz a papír végül a szerdai szintje körül zárt csütörtökön.