3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A szerdai komoly szárnyalásból visszavett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül több mint 2 százalékkal zárt előző napi értéke felett. A vezető részvények mindegyike drágulni tudott, de csak az OTP 4 százalék feletti javulása emelkedett ki. A forint a reggeli rángatás után meglepően csendesen tudta le ezt a napot is, nem nagyon mozdult ki a 300-302-es sávból.

Csütörtökön is javított a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, azonban nem tudta megismételni szerdai szárnyalását. A mutató végül több mint 2 százalékkal zárt magasabban, mint szerdán, a vezető részvények mindegyike tudott legalább egy kicsit erősödni. A nap eleje óta ismét az OTP volt a sláger, miután bejelentették szerdán, hogy 400 milliárd forintnyi állami hitelt kap a bank.

A BUX index 11 568 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést, ez 2,24 százalékkal volt magasabb, mint az egy nappal korábbi záróértéke. A forgalom átlagosnak volt mondható, a nap végéig valamivel több mint 15 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel.

A vezető papírok közül az OTP húzta felfelé az indexet, miután még szerdán bejelentették, hogy a bank 400 milliárd forintos állami hitelt kap az IMF-csomagból. A csütörtöki nyitás után 2200 forint felett is járt az árfolyam, majd egy kicsit visszaesett, végül 2165 forinton zárt, ami 4,09 százalékos drágulást jelentett. A Mol nem tudta folytatni szerdán kezdett szárnyalását, de már az is nagy eredmény, hogy nem korrigált nagyon a 10 százalékos kiugrást követően. A csütörtöki nap végén 10 370 forinton álltak az olajtársaság papírjai, ez 1,07 százalékos emelkedést jelentett. Az osztalékfizetés közeledtével a Magyar Telekom piacán is fokozatosan jelennek meg a vevők, a kereskedés végére 1,33 százalékkal emelkedett az árfolyam, így 535 forinton álltak a távközlési részvények.

A gyógyszergyárak is jól teljesítettek, szinte egész nap szerdai értékük felett álltak. A végére aztán az Egis 2,09 százalékot javított, így 12 200 forintot ért, míg a Richter 3,21 százalékos izmosodás után 27 350 forinton állt meg.

A forint reggel még komoly kilengésekkel kezdte a napot, a nap második felére aztán lecsillapodtak a kedélyek, és a magyar deviza beállt a 300-302-es szintre az euróval szemben. A részvénypiac zárása után nem sokkal 301,48 forintba került egy euró, míg a dollárért 222,12 forintot adtak, a svájci frank pedig 197,14 forinton állt.

A nemzetközi részvénypiacokon jórészt mérsékelt emelkedéssel telt a csütörtöki nap, bár időnként gyenge mínuszba is átestek az indexek. Délután a londoni FTSE 0,19 százalékkal állt szerdai értéke felett, a frankfurti DAX pedig 0,55 százalékos pluszban volt. Régiónkban a prágai PX 50 0,46 százalékot javított, a varsói tőzsde vezető indexe viszont már 0,57 százalékos mínuszban volt a nap második felében.


A tengerentúlon nem sokkal a nyitás előtt közölték a negyedik negyedéves gazdasági növekedés felülvizsgált adatát, melyből kiderült, hogy az amerikai gazdaság 6,3 százalékkal esett vissza 2008 végén. Ez közel három évtizedes rekord a recessziók tekintetében, de még így is kicsivel jobb lett, mint a várt 6,6 százalékos zuhanás. A Wall Street vezető indexei emelkedéssel kezdték a napot, de a komoly kilövés elmaradt. Az első pár óra alatt a Dow 0,62 százalékkal kapaszkodott feljebb, a S&P pedig 0,92 százalékkal erősödött.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!