Pénteken több mint 20 százalékot zuhantak a Wachovia papírjai a tőzsdén, a befektetők akkor kezdtek pánikolni. A cég a megbízhatatlan hitelek miatt került bajba, bár hivatalosan azt állítják, hogy csak be akarják biztosítani magukat csőd ellen, azért keresnek befektetőt. A New York Times tegnap a honlapján arról írt, hogy a Citigroup és a Wells Fargo is a lehetséges vevők között van, egyelőre több vállalattal tárgyal a Wachovia.
A Wall Street Journal cikke szerint a spanyol Banco Santander is érdeklődik az amerikai bank iránt, de a lap nem nevezte meg forrását. A Wachovia, a Citigroup és a Wells Fargo szóvivői egyelőre nem kommentálták a sajtóban megjelent híreket.
Pénteken a Wachovia-részvények 27 százalékot buktak az amerikai tőzsdék zárásáig, majd a nap végén az elektronikus kereskedésben további 15 százalékkal lettek olcsóbbak. Az utóbbi hetekben már megfigyelhető volt, hogy ha egy pénzügyi cég részvényei zuhanásnak indultak, akkor a folyamat megállíthatatlan volt, előbb-utóbb szóba került a vállalat eladása vagy csődje.
A Wachovia jelenleg már csak egy dologban bízhat: ha a kongresszus néhány napon belül megszavazza a kormány 700 milliárd dolláros tervét, akkor még lehet minimális esélye a túlélésre, ugyanis akkor az állam felvásárolná megbízhatatlan hiteleit. A demokrata és republikánus képviselők tegnap szóban már megegyeztek a terv minden részletéről, de egyelőre nem tudni, mikor szavaz a képviselőház. A múlt hét végén még több bizonytalanság volt a bankok megmentésével kapcsolatban, mivel néhány republikánus képviselő nem értett egyet a tervvel.
Az újabb bajba került bank nyáron jelentette be, hogy második negyedéves vesztesége 9,11 milliárd dollár volt, ezért 11 350 embert bocsát el és csökkenti osztalékát is. Az év végéig a cég 20 milliárd dollárral akarta csökkenteni megbízhatatlan hiteleit, ezzel 1,5 milliárd dolláros alaptőkét szabadítana fel, míg a kiadásait 2 milliárd dollárral csökkentené.