A magyar gazdaság képe relatív kedvező, főként az európai perifériát tekintve. A régió legerősebb fizetési pozíciója mellett a fiskális folyamatok is a terveknek megfelelően haladnak, sőt, az NGM közlése szerint az első félévben egy kicsit még a várakozásoknál is kisebb lett a központi költségvetés hiánya.
A jövő héten az inflációs statisztikát teszik közzé, mely az elemzők szerint nem fog változást mutatni a májusi (amúgy akkor nagy meglepetést okozó) adathoz képest. Az élelmiszer ugyan tovább drágult, de ezt ellensúlyozhatja a ruházati cikkek szezonális árcsökkenése. Összességében 3,9 százalékos éves és 0,2 százalékos havi drágulásra számítanak a Raiffeisennél.
"A hazai hírek mellett azonban a nemzetközi események lesznek befolyásolók inkább. A kedvező hangulat fennmaradásának esetén újabb forintcsúcsot, és tovább csökkenő hozamokat várunk" - olvasható az elemzésben.
Borúsan zárult a hét a magyar részvénypiacon, főleg az immár hivatalosan is 23,8 százalékban állami tulajdonban lévő Molnak kellett megküzdenie a negatív hírekkel. A Raiffeisen Bank szakemberei szerint a jövő hétre várhatóan nem terjed át a magyar olajvállalat negatív sajtója, így magára találhat a papír. Technikai szempontból az árfolyam betöltötte a kedden nyitva hagyott rést, de nem bírt a 21 000-es szinttel, ahonnan lefordult. Ez rossz előjel. Egyelőre a 100 hetes mozgóátlag megállította a csökkenést, de ha ez a támasz elesik könnyen a 200 hetes mozgóátlagnál találhatja magát 18 500 környékén.
A legnagyobb magyar bankpapír esetében pontosan a megelőző hét fordítottja zajlott le ezen a héten. Amíg július első napjaiban öt napon keresztül drágult az OTP-részvény, addig most öt napon keresztül egyre olcsóbb lett. Hiába volt erős a forgalom nem sikerült fordulatot összehozni. Pedig, kifejezetten kedvező nemzetközi hátszelet is kapott egyes napokon. Technikai alapon vizsgálva az árfolyamokat láthatjuk, hogy újra a 200 napos mozgóátlag állította meg a mélyebb szintekre történő áttörést. A 5700-as szint jelentő támasz, de ha elesik könnyen 5500 alatt találhatjuk magunkat - vélik az elemzők.
Az Magyar Telekom háztájékáról hírek nem érkeztek, így a hazai hangulatnak megfelelően zárta a hetet. Az árfolyam továbbra is a 200 napos mozgóátlag mentén csúszik egyre lejjebb. A papír az 570-es szintek környékén toporog. Amint megtörik ez a mozgóátlag nagyobb elmozdulás indulhat meg akár egészen 550 alá. Akinek van, óvatos pozíció leépítés
ajánlott.
"A nagyobb gyógyszergyártó papírjai tovább tartották a frontot és a negatív hangulatra fittyet hányva törtek magasabbra. A Richter részvény 9 hét után újra a 200 hetes mozgóátlaga felett tanyázik. Sajnos a 38 000-res szintek nem kerültek meghódításra, de a piaci hangulat figyelembe vételével ez a teljesítmény is kimagasló. Igaz, hogy napi szinten túlvett a részvény – heti szinten még messze nem az – mi mégis a vételi pozíciók tartását javasoljuk" - olvasható a Richterről. A szektortárs Egis továbbra is az értékmegőrzés mintaképe, mert az papírok már március óta nem hagyták el huzamosabb időre az 19 000-20 000 közötti sávot. A szakemberek nem látnak okot arra, hogy ez megváltozzon a közeljövőben.
mfor.hu