Több mint 1 százalékkal erősödött a nap végére a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, melyet a nap első felében az OTP tartott pluszban, majd délutánra a többi vezető részvény is magához tért. A forint erősödött a bankközi devizapiacon, miután a hétvégén az MNB bejelentette, hogy minden eszközt bevet a magyar deviza erősítése érdekében.
Délutánra 10 020 pontig emelkedett a BUX index értéke, ez 1,42 százalékkal volt magasabb a pénteki záróértéknél. A forgalom átlagosnak volt mondható, a nap végéig mintegy 15 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között, ebből több mint 10 milliárd az OTP forgalma volt.
A blue chipek közül elsősorban a bankrészvények húzták felfelé az indexet, a nap végéig 7,24 százalékkal erősödtek, így 1630 forinton zártak. A jelek szerint használtak Csányi Sándor szavai: a bankvezér a hétvégén úgy nyilatkozott az MTI-nek, hogy már látja a bank elleni spekuláció végét. A nap második felére a Mol is magához tért, 1,16 százalékos drágulás után 8700 forintba kerültek az olajtársaság papírjai a piacon. Bukott viszont a Magyar Telekom, mely 0,76 százalékos gyengülés után 521 forinton zárt. Vélhetően az ismét felerősödő kamatemelési várakozások húzták vissza a távközlési cég árfolyamát.
Felemás napot zártak a gyógyszeripari részvények: az Egis jelentős szárnyalást produkált a végére, a Richter viszont nem tudott elmozdulni pénteki árfolyamáról. A záráskor 11 000 forintot értek az Egis-papírok, ami 6,64 százalékkal volt magasabb a pénteki szintnél, míg a Richter ugyanúgy 24 200 forintot ért, mint pénteken.
A forint reggel meredek erősödésbe kezdett, miután vasárnap az MNB bejelentette, hogy "a monetáris politika teljes eszköztárát" beveti a magyar deviza védelme érdekében. A kereskedés első óráiban 306 alatt is járt az euró jegyzése, majd onnan hamar ismét 310 fölé ugrott. Délután aztán megint lassú erősödést mutatott a magyar deviza, a részvénypiac zárása után nem sokkal 309,57 forintot kellett adni egy euróért.
A nemzetközi tőzsdéken a nap elején többnyire negatív hangulat uralkodott, majd ez fokozatosan javult. Délutánra a londoni FTSE 0,37 százalékkal kapaszkodott pénteki értéke fölé, míg a DAX 0,6 százalékos pluszba ugrott. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 1,41 százalékos mínuszban volt, míg Prágában 0,47 százalékot veszített a PX 50.
A tengerentúlon a héten egy órával korábban nyitnak a piacok magyar idő szerint, mivel már átálltak a nyári időszámításra. A hétfői nyitás még mínuszos volt, majd fokozatosan kapaszkodtak fel az indexek, az első néhány óra után már a pozitív oldalon álltak. A Dow kicsit változott csak péntekhez képest, míg a S&P 0,42 százalékot javított.