A hétfői korrekciót követően kedden ismét határozott emelkedést mutattak a tengerentúli indexek. Igaz a kereskedés első óráiban ott is inkább kivárás, bizonytalanság volt jellemző, a nap végén azonban sokaknak lett sürgős a vétel.
Minden bizonnyal a keddi emelkedésben is komoly szerepet vállaltak a korábban eladási pozíciót nyitó spekulánsok. Az ő vételeiket ugyanakkor a kedden publikált viszonylag kedvező makrogazdasági adatok indukálták. Elsősorban a megkezdett amerikai lakásépítkezések számának örvendetes, 22 százalékot meghaladó februári emelkedése lelkesítette a shortosokat.
A tőzsdei emelkedést az ingatlanos adat kapcsán előbb a Home Depot kereskedelmi vállalat részvénye serkentette, majd támogatta a Citigroup részvény, mivel a bankcsoport javuló eredményt jelzett az idei év első két hónapjára, és részvényének árfolyama 6 százalékot erősödött. A technológiai piacon a Cisco-ról jelent meg (a Goldman által kiadott) pozitív elemzői vélemény, az informatikai eszközgyártó társaság adta meg az alaphangot a Nasdaq Composite elemkedéséhez.
Mint a kereskedők elmondták, a befektetők úgy érzik, a legrosszabbon túl van Amerika, kezd stabilizálódni a helyzet. A talpon maradt, illetve kedvező kilátásokkal rendelkező vállalatok részvényei iránt pedig kézzel fogható érdeklődés tapasztalható a Wall Streeten.
Igaz néhányan megjegyzik, hogy az Obama adminisztráció továbbra is adós az úgynevezett toxikus eszközök kezelésének módszerével, amellyel meg lehetne tisztítani a pénzügyi vállalkozások mérlegeit, biztosítva azt, hogy a közeljövőben ezek nem veszélyeztetik a társaságok létét. Ha nem is az elmúlt hetek vészterhes időszakát idéző aggodalom, ám bizonyos félelem továbbra is tapasztalható az egyes ágazatok kapcsán. Így például az Alcoa, mely kedden jelentette be, hogy várhatóan csökkenti az osztalék mértékét új mélypontra esett, az alumínium ipari óriás részvényei 8,7 százalékot zuhantak