Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője elmondta: teljesen érdektelen kereskedés folyt pénteken, még olyan nagy súlyú, nap közben nyilvánosságra került információ sem mozgatta meg a piacot, mint a nagyon kedvező amerikai munkaerőpiaci adatok. Nincs nagy elmozdulás a külföldi piacokon sem, amelyek inkább stagnáltak - tette hozzá.
Az üzletkötő kiemelte, hogy a FED szerda esti gazdaságélénkítő döntésének hatása ugyan csütörtökön érezhető volt a parketten - az árfolyamok előtte is magasan voltak -, de pénteken ez a lendület nem folytatódott. Az OTP árfolyama pedig visszarendeződött arra a szintre, ahonnan csütörtökön elindult. Az arany ára az egekben van, ez elvileg válasz a FED 600 milliárd dolláros csomagjára, hiszen az utóbbi miatt a dollár elvileg inflálódik, s ilyenkor mindig megnő a biztosabbnak látszó instrumentumok, így például az arany iránti kereslet - mondta.
Csütörtökön "kitombolta" magát a piac, pénteken az már nem volt érezhető - hangsúlyozta Darók Gábor, az Equilor Befektetési Zrt. üzletkötője, aki szerint a budapesti részvénypiac minimális korrekciót hajtott végre lefelé a hét utolsó tőzsdenapján. Lefelé indult a BUX, a Mol és az OTP is, az utóbbinál a változás igazán látványos volt, a papír napon belüli 5.900 forintos szintekhez képest 5.800 forinton zárt - tette hozzá az üzletkötő, aki úgy véli, a magas árszinteket tekintve akár további korrekcióra is számítani lehet, lefelé a budapesti részvénypiacon.
A Mol 40 forinttal, 0,20 százalékkal 20.450 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,67 százalékkal 595 forintra esett, forgalma 555,2 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 130 forinttal, 0,28 százalékkal 46.800 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,0 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 144,1 millió forintos forgalom mellett 125 forinttal, 0,56 százalékkal 22.325 forintra emelkedett.
A BUMIX 2.109,02 ponton zárt pénteken, ez 4,16 pontos, 0,20 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
MTI