Az amerikai indexek tegnapi mélyrepülése után várható volt, hogy mínuszban fog nyitni a BUX is, most pedig oldalazásra lehet számítani délutánig. Várhatóan ma is az olajár mozgatja majd a piacokat, ezért csak az amerikai tőzsdék nyitása után várható komolyabb elmozdulás, addig alacsony forgalom mellett vergődhet a BUX. Délelőtt 22 690 ponton, 0,11 százalékkal tegnapi záróértéke alatt állt a mutató, a vezető részvények jórészt gyengültek.
A Mol árfolyama 0,27 százalékkal esett vissza, 22 500 forintig gyengültek az olajrészvények. Az OTP tegnapi értéke körül ingadozott reggel, délelőtt fél tizenegy után 0,42 százalékos pluszban, 7255 forinton álltak a papírok. A 800 forintos szint alatt folytatta a Magyar Telekom, mely újabb 0,63 százalékos eséssel 790 forintig ment le.
Felemás nyitást produkáltak a gyógyszergyári részvények: az Egis 0,17 százalékot veszített értékéből, a Richter viszont 0,18 százalékkal többet ért, mint tegnap délután.
Ma sem jelenik meg fontos makroadat, ezért arra lehet számítani, hogy az olajár fogja diktálnia tempót a tőzsdéknek. Délután közlik az amerikai olajtartalékok múlt heti alakulását, amire érdemes figyelni, ha ma a nyersanyag árfolyama átlépi a 130 dolláros szintet, akkor az nem sok jót jelenthet a részvénypiacoknak sem.
A vezető nyugat-európai indexek pluszban tudtak ma kezdeni, amihez hozzájárulhatott a vártnál jobb német Ifo gazdasági hangulatindex is. Áprilisban 102,4 pont volt az index értéke, ehhez képest az elemzők kismértékű visszaesést vártak, de meglepetésre 103,5 pontig emelkedett a mutató. Az Ifo index a gazdaság szereplőinek hangulatát és várakozásait összegzi.
Délelőtt a francia CAC 40 index 0,27 százalékkal állt tegnapi záróértéke felett, az FTSE 0,82 százalékkal tudott erősödni, míg a DAX 0,21 százalékot javított.