A nap végéig kitartott az emelkedés a Budapesti Értéktőzsdén, a mutató több mint 4 százalékos pluszban fejezte be a napot. A vezető részvények mindegyike jelentősen drágulni tudott, a végére a Mol lett a nap nyertese 6,7 százalékos ugrásával. Nem volt ilyen jó napja a forintnak, a magyar deviza ugyanis a reggeli erősödés után napközben kicsit visszagyengült, de így is erősebb volt, mint a múlt hét végén.
15 607 ponton zárt a keddi kereskedés végén a BUX index, ez 4,49 százalékkal volt magasabb, mint pénteki értéke. A forgalom közel 30 milliárd forint volt, ennek azonban kétharmadát az OTP bonyolította, ami jól jelzi a bankpapírok iránti érdeklődést.
A vezető részvények mindegyike komoly pluszban tudott zárni, délutánra a Mol vette át a vezető szerepet az OTP-től. A bank részvényei így is 3,6 százalékkal javultak, 3658 forintot értek a nap végén. A Mol 6,7 százalékos ugrással 13 290 forinton fejezte be a napot, míg a Magyar Telekom 614 forintos szintje 3,19 százalékkal volt magasabb, mint pénteken.
Jó napot zártak a gyógyszeripar képviselői is: a Richter 30 500 forintos árfolyama 4,1 százalékos javulást jelentett, míg az Egis 6,69 százalékos szárnyalás után 15 150 forintba került a nap végén.
A forint a reggeli komoly erősödés után napközben kicsit visszaadott előnyéből az euróval szemben, de így is erősebben zárt, mint pénteken. Napközben egy viszonylag szűk sávban mozgott a magyar deviza 280 körül az euró ellenében, a részvénypiac zárása után 280,69 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,85 százalékos erősödést jelentett péntekhez képest.
A nemzetközi tőzsdéket többnyire mérsékelt emelkedés jellemezte, mivel ott hétfőn is volt kereskedés, valamint a múlt hét végén sem buktak akkorát, mint mi. A londoni FTSE délután 0,73 százalékkal állt hétfői értéke alatt, míg a frankfurti DAX 0,13 százalékkal erősödni tudott. Régiónkban a varsói WIG 20 2,71 százalékkal ugrott meg, a prágai PX pedig 1,06 százalékkal kapaszkodott feljebb.
A tengerentúlon a nyitáskor még enyhe mínuszban voltak a vezető indexek, majd a vártnál jobb ingatlanpiaci adatok fél százalék körüli pluszba húzták a Dow-t és a S&P-t is. A használt lakások értékesítése a várt kismértékű javulás helyett 6,7 százalékkal emelkedett áprilisban, ez volt az az adat, ami pozitív irányba mozdította a hangulatot a Wall Streeten.