Akárcsak kedden a tengerentúlon, szerdán reggel Ázsiában is elsősorban a profitrealizálás mozgatta a befektetők hangulatát, az utóbbi napok emelkedése után sokan döntöttek úgy, hogy kiveszik pénzüket, ez indított eladási hullámot. Komoly zuhanásról azért nem beszélhetünk, a vezető távol-keleti indexek vegyes teljesítménnyel zártak.
Japánban a tokiói tőzsdén múlt péntek óta nem volt kereskedés, de szerdán már az utolsó ünnepnap volt az országban, így csütörtökön már kinyit a tőzsde is. A hongkongi Hang Seng 0,21 százalékkal előző napi értéke felett zárt szerdán reggel, míg a tajvani tőzsde vezető indexe közel 3 százalékkal ugrott meg. Javítani tudott a Shanghai Composite is, a legjelentősebb kínai tőzsdeindex 0,44 százalékkal zárt keddi értéke felett. Gyengült viszont a dél-koreai Kospi, mely 0,16 százalékkal esett vissza.
A befektetők hangulatát elsősorban a profitrealizálás mozgatta, az elmúlt napok emelkedése után egyre többen döntöttek úgy, hogy kiveszik pénzüket. Ráadásul a hangulat is elég bizonytalan, elsősorban az amerikai bankok stressz tesztjeinek eredményeire és a tengerentúli munkanélküliségi adatokra várnak a nemzetközi piacok. A stressz tesztekről várhatóan a csütörtöki tőzsdezárás után tudhatunk meg többet, addig maradhat a bizonytalan hangulat, mivel senki sem tudja biztosra, hány amerikai nagybanknak lesz szüksége további tőkebevonásra.
A tajvani piac továbbra is annak köszönheti átlagosnál jobb teljesítményét, hogy a múlt héten megszületett a megállapodás Kínával, mely szerint a kínai intézményi befektetők a jövőben a tajvani tőzsdén is megjelenhetnek. Ettől a szakemberek többsége javulást vár, ezért tud már napok óta jelentősen emelkedni az ország piaca.