Elsősorban az informatikai és biotechnológiai részvények iránt volt élénk érdeklődés a tengerentúli börzéken, ebből kifolyólag a Dow és az S&P 500-as csökken, míg a Nasdaq erősödött.
Jelentősebb hír nélkül telt a szerdai nap, előzetesen a legnagyobb izgalmat Obama elnök beszédétől lehetett várni, ám érdemben ez sem befolyásolta a szerdai kereskedést. A Dow Jones Industrial Average 7,49 pontos, 0,09 százalékos csökkenéssel zárt, a napot 8497 ponton fejezte be. A Standard & Poor's 500-as index is csökkent, 1,2 pontot vesztett a mutató, és 910,7-en zárt. A legjobban a Nasdaq Composite szerepelt, az index 11 ponttal, 0,66 százalékkal 1808 pontra nőtt.
A nap elejei bizonytalankodás és mérsékelt esés után a kereskedés második felére némi pluszt mutattak a vezető indexek, ám ezt zárásra csak a Nasdaq tudta megtartani.
A kereskedést megelőzően ugyan napvilágot láttak a legutóbbi havi inflációs számok, ám azok nem hozták különösen lázba a befektetőket. Deflációs veszély nincs, a néhány elemző által előrevetített hiperinflációnak pedig egyelőre nincsenek jelei.
Az amerikai elnök beszéde sem okozott nagy meglepetést, hiszen már hónapok óta sejteni lehetett a szigorításokat. Barack Obama amerikai elnök szerdán bejelentette a legátfogóbb pénzügyi szabályozási reformot az Egyesült Államokban a "nagy depresszió" óta. Az Obama-kormány stratégiájának két központi eleme a bankok ellenőrzésének megszigorítása a rendszerszintű kockázatok kiszűrésére, kezelésére, illetve a fogyasztók pénzügyi védelme. Az elnök javaslatot tesz, hogy a központi bank, a Federal Reserve az eddigieknél szélesebb jogköröket kapjon azon fontos pénzintézetek felügyeletére, amelyek esetleges bukása veszélybe sodorhatja az egész gazdaságot.