2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A nap második felében a vártnál rosszabb amerikai munkanélküliségi adatok eladási hullámot hoztak a Budapesti Értéktőzsdén is, azonban a zárásra kicsit korrigált a BUX, mely így végül "csak" szűk másfél százalékkal zárt csütörtöki értéke alatt. A vezető részvények közül a Mol és a Richter ragadt komolyabb mínuszban, az OTP-t viszont visszahúzták majdnem tegnapi árfolyamáig.

23 076 ponton fejezte be a hetet a BUX index, ez 1,28 százalékkal maradt el a csütörtöki záróértéktől. A forgalom átlagnak megfelelő volt, a nap végére nagyjából 15 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények az Egis kivételével veszítettek értékükből, a nap két vesztese a Mol és a Richter lettek. Az OTP megúszta 0,42 százalékos lecsorgással, így 5975 forinton zárt, pedig délután 5900 alatt is járt a bankpapír. A Mol 23 300 forintig esett vissza, ami 2,88 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapi árfolyamnál, míg a Magyar Telekom 545 forintos jegyzése egy forintos csökkenést jelentett.

Nagyot esett a Richter, melyet végül a 35 000 forintos támasszint fogott meg a nap végén, de a 35 140 forintos ár így is 3,67 százalékos mínusz volt. Ennek egy része az osztalékszelvény levágásának volt köszönhető. A szektortárs Egis azonban kilógott a sorból 0,64 százalékos drágulásával, így végül 19 595 forintot ért.

Alig érezte meg a forint a délután pesszimistára forduló hangulatot: a részvénypiac zárása után 264,85 forintot kellett adni az euróért, ami még alacsonyabb is volt a tegnapi szintnél. A dollárral szemben 181,97-nél állt a hazai fizetőeszköz a nap második felében, míg a svájci frank 217,44 forintba került.

A vezető európai részvénypiacokon is pánikszerű eladások jellemezték a délutánt az amerikai adat megjelenése után, a végére azonban a legtöbb index pluszba kapaszkodott. A londoni FTSE nem sokkal a zárás előtt már 0,08 százalékkal tegnapi értéke felett állt, míg a frankfurti DAX 0,36 százalékos pluszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,33 százalékos mínuszban állt. A Wall Streeten is fokozatos felfelé araszolás volt jellemző a kezdeti ijedtség után, az első pár órát követően a Dow 0,62 százalékos mínuszban volt, míg a S&P 0,67 százalékkal állt tegnapi záróértéke alatt.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!