A tegnapi szárnyalás után törvényszerű volt egy kis korrekció a BÉT-en is, ennek megfelelően ma egész nap mínuszban állt a BUX. Délután az amerikai GDP-adat újabb meredek esést hozott, az Egyesült Államok gazdasága a vártnál lassabb ütemben nőtt. A magyar tőzsde zárása előtt meredeken lefelé fordult az olajár a htegnapi jelentős drágulás után.
A BUX végül 22 209 ponton zárta a napot, ez 1,34 százalékkal alacsonyabb tegnapi értékénél. A részvényforgalom ma sem volt magas, 13,3 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal. A vezető részvények mindegyike mínusszal zárt ma. Az OTP 7025 forintig esett vissza, ez 3,57 százalékkal marad el tegnapi árától. 0,98 százalékot bukott a végére a Mol, mely 20 695 forinton fejezte be a kereskedést. 827 forintot adtak a Magyar Telekomért délután, ez 0,6 százalékos esés tegnaphoz képest.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszerpapírok, mivel az Egis 1,18 százalékot veszített, a Richter viszont 1,17 százalékkal drágulni tudott délutánra.
Ma jelent meg az amerikai gazdaság növekedésének második negyedéves becsült adata, mely szerint az ország gazdasága 1,9 százalékkal nőtt éves szinten szemben a várt 2-2,3 százalékos bővüléssel. Az első negyedév 1 százalékos adatához képest kiugró volt a javulás, de ez nagyban köszönhető a második negyedévben folyósított adóvisszatérítésnek.
A GDP-adat mellett számos fontos statisztika jelent meg: a heti friss munkanélküliek száma ötéves csúcsra emelkedett, 448 ezren folyamodtak segélyért a múlt héten. Mindez főleg a holnap megjelenő júniusi munkanélküliségi adatok előtt számít rossz hírnek.
Az olaj a tegnapi áremelkedés után a nap első felében kicsivel olcsóbb lett, majd délután meredeken lefelé indult. A magyar tőzsdezárás után 125,01 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 1,76 dollárral marad el a tegnapi ártól. A legtöbb elemző továbbra is azt találgatja, hogy vajon a tegnapi 4,5 dolláros drágulás csak egyszeri alkalom volt, vagy pedig megfordul a trend az elmúlt hetek zuhanása után.
A vezető nyugat-európai indexek vegyesen álltak délután az amerikai makroadatok megjelenése után. A francia CAC 40 index 0,23 százalékos mínuszban volt, az FTSE 0,16 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, míg a DAX 0,42 százalékkal erősödni tudott a nap második felére.
Amerikában a gyenge GDP-adat után fokozatosan kapaszkodtak fel az indexek a nyitás utáni mínuszból. Az első néhány óra után a Dow 0,31 százalékkal állt alacsonyabban, mint a tegnapi záráskor, a S&P 0,09 százalékot veszített, a Nasdaq viszont 0,78 százalékkal emelkedni tudott.