3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Gyakran változott a befektetők hangulata szerdán az amerikai részvénypiacokon, végül az optimizmus kerekedett felül, miután a Kongresszus és a Szenátus megállapodtak a 790 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagról, amivel talán sikerülhet stabilizálni az amerikai gazdaságot. Ezzel a piac kicsit korrigált a keddi nagy zuhanás után, de még mindig szkeptikusak a szakemberek.

Szerdán Amerikában bejelentették, hogy a Kongresszus és a Szenátus megállapodtak egy 790 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagról, melyek külön-külön már elfogadtak, már csak össze kellett hangolni. Ennek hatására a nap végén pluszban zártak a vezető részvényindexek, de a hurráoptimizmus továbbra sem indokolt.

A Dow Jones ipari index 7939 ponton zárt, ami 0,64 százalékkal volt magasabb az előző napi értékénél. A Stan dard & Poor's 500 0,8 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq index 0,38 százalékot javított. Igazából ennyi pozitív korrekció természetes is volt a piacon azok után, hogy kedden mindhárom index közel 5 százalékot bukott.

Szerdán bejelentették, hogy elhárult az egyik legnagyobb akadály a gazdaságélénkítő csomagról: korábban a Kongresszus és a Szenátus külön-külön egy más összetételű és mág végösszegű csomagot fogadtak el, ezeket kellett most összehangolni. A képviselők végül egy 790 milliárd dolláros élénkítésben egyeztek meg. A nap második felében jórészt ez húzta felfelé a Wall Street indexeit.

Egyébként alapvetően azt lehet mondani, hogy a hét közepén is folytatódott a bizonytalanság a tengerentúlon. A kedden nagyot zuhanó pénzügyi részvények most a nyertesek között voltak, miután Amerika legnagyobb bankjainak vezetői hajlandóak a képviselőház előtt válaszolni azokra a kérdésekre, hogy mire használták fel az adófizetők pénzéből eddig elköltött 160 milliárd dollárt. A Bank of America a nap végére 9,2 százalékkal drágult, míg a JP Morgan 6 százalékkal zárt keddi értéke felett.


Az olaj ára 1,61 dollárral esett vissza New Yorkban a nap végére, így 35,94 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért. Ennek köszönhetően az energiaszektor lett a nap egyik vesztese, az iparág minden képviselője veszített értékéből. Az Exxon Mobil ára 2,1 százalékkal lett alacsonyabb, míg a Devon Energy Corp 6,4 százalékot bukott.

A technológiai szektort a Research in Motion vezette lefelé, miután a BlackBerry okostelefonok gyártója a keddi zárás után adott ki profitfigyelmeztetést. A cég részvényei szerdán 14,5 százalékkal lettek olcsóbbak a nap végére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!