3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyakran változott a befektetők hangulata szerdán az amerikai részvénypiacokon, végül az optimizmus kerekedett felül, miután a Kongresszus és a Szenátus megállapodtak a 790 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagról, amivel talán sikerülhet stabilizálni az amerikai gazdaságot. Ezzel a piac kicsit korrigált a keddi nagy zuhanás után, de még mindig szkeptikusak a szakemberek.

Szerdán Amerikában bejelentették, hogy a Kongresszus és a Szenátus megállapodtak egy 790 milliárd dolláros gazdaságélénkítő csomagról, melyek külön-külön már elfogadtak, már csak össze kellett hangolni. Ennek hatására a nap végén pluszban zártak a vezető részvényindexek, de a hurráoptimizmus továbbra sem indokolt.

A Dow Jones ipari index 7939 ponton zárt, ami 0,64 százalékkal volt magasabb az előző napi értékénél. A Stan dard & Poor's 500 0,8 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq index 0,38 százalékot javított. Igazából ennyi pozitív korrekció természetes is volt a piacon azok után, hogy kedden mindhárom index közel 5 százalékot bukott.

Szerdán bejelentették, hogy elhárult az egyik legnagyobb akadály a gazdaságélénkítő csomagról: korábban a Kongresszus és a Szenátus külön-külön egy más összetételű és mág végösszegű csomagot fogadtak el, ezeket kellett most összehangolni. A képviselők végül egy 790 milliárd dolláros élénkítésben egyeztek meg. A nap második felében jórészt ez húzta felfelé a Wall Street indexeit.

Egyébként alapvetően azt lehet mondani, hogy a hét közepén is folytatódott a bizonytalanság a tengerentúlon. A kedden nagyot zuhanó pénzügyi részvények most a nyertesek között voltak, miután Amerika legnagyobb bankjainak vezetői hajlandóak a képviselőház előtt válaszolni azokra a kérdésekre, hogy mire használták fel az adófizetők pénzéből eddig elköltött 160 milliárd dollárt. A Bank of America a nap végére 9,2 százalékkal drágult, míg a JP Morgan 6 százalékkal zárt keddi értéke felett.


Az olaj ára 1,61 dollárral esett vissza New Yorkban a nap végére, így 35,94 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért. Ennek köszönhetően az energiaszektor lett a nap egyik vesztese, az iparág minden képviselője veszített értékéből. Az Exxon Mobil ára 2,1 százalékkal lett alacsonyabb, míg a Devon Energy Corp 6,4 százalékot bukott.

A technológiai szektort a Research in Motion vezette lefelé, miután a BlackBerry okostelefonok gyártója a keddi zárás után adott ki profitfigyelmeztetést. A cég részvényei szerdán 14,5 százalékkal lettek olcsóbbak a nap végére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!