Alig mozdultak a részvényindexek a Wall Streeten szerdán, mivel a pozitív és a negatív hírek nagyjából kioltották egymást. A befektetők továbbra is aggódnak az amerikai gazdaság állapota miatt, a nyitás előtt a vártnál rosszabb makroadatok jelentek meg, míg Obama bejelentette, hogy 75 milliárd dollárt szán a lakáshitelesek megsegítésére.
A Dow Jones ipari index mindössze 3 ponttal, kevesebb mint 0,1 százalékkal tudott erősödni, így 7555 ponton zárta a napot szerdán. A Standard & Poor's kevesebb mint 0,1 százalékot veszített értékéből, míg a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq 0,2 százalékkal zárt keddi értéke alatt. A kis részvényeket tömörítő Russell 2000 index 1,3 százalékkal esett vissza.
A keddi komoly eladási hullám után várható volt egy kis korrekció, vagy legalábbis oldalazás az amerikai piacon, ez szerdán meg is történt. A befektetők továbbra is aggódnak az amerikai gazdaság állapota miatt, illetve a kelet-európai bankszektorral kapcsolatos félelmek sem enyhültek. Barack Obama szerdán jelentette be, hogy a gazdaságélénkítő csomag keretében 75 milliárd dollárt szán a lakáshitelesek megsegítésére, ezzel azt akarja elérni, hogy csökkenjen az ingatlanárverések száma. Egyelőre ezt a bejelentést sem fogadta kitörő örömmel a piac, vélhetően a csomag többi eleméhez hasonlóan a konkrét hatásokra lesznek majd kíváncsiak a befektetők.
A szerdai nyitás előtt további negatív adatok jelentek meg a lakáspiacról, a megkezdett lakásépítések száma januárban 16,8 százalékkal esett, éves szinten rekord alacsony szintet ért el, illetve a vártnál jobban csökkent a kiadott építési engedélyek száma is.
A Fed közzétette idei gazdasági előrejelzését, mely szintén a korábbinál sötétebb képet festett az amerikai gazdaságról. A jegybank korábban elképzelhetőnek tartotta, hogy 2009 második felében már nőni fog az amerikai gazdaság, most azonban már az egész évre recessziót várnak. Ben Bernanke Fed-elnök beszédében elmondta, hogy a központi bank minden tőle telhetőt meg fog tenni annak érdekében, hogy a recesszió minél kisebb hatással legyen az emberek életére, azonban a többség továbbra is szkeptikus a jegybank lépéseivel és a kormány gazdaságélénkítő programjával kapcsolatban.
Az olaj ára kismértékben, 31 centtel csökkent a kereskedés végére a tengerentúlon, így 34,62 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért a nap végén.