Ugyan a Budapesti Értéktőzsde is esett csütörtökön, ám ezúttal nem a magyar gazdasági problémák miatt kellett, hogy fájjon a tengerentúli befektetők feje. Elég nagy gondot jelentett, hogy továbbra is komoly aggodalmat jelent az előzetesen vártnál súlyosabb recesszió, továbbá a Citibank és a General Motors bizonytalan helyzete.
Négy százalék körüli veszteséggel, közel napi mélyponton zártak a vezető New York-i tőzsdemutatók csütörtökön, továbbra is a pénzügyi papírok húzták le az indexeket, de az általános bizonytalanság minden piacra rányomta a bélyegét. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 6594,44 ponton zárt 4,1 százalék (281,40 pont) visszaeséssel. Nem járt jobban az ötéves mélypontra zuhanó Nasdaq sem, mely 4,0 százalék (54,15 pont) gyengüléssel 1299 pontra esett. Az S&P 500-as index 4,2 százalékot veszített, a nap végén 682 ponton állapodott meg. A DJIA napi legnagyobb vesztesége 311 pont volt, akkor 1997 áprilisa óta legalacsonyabb szinten, 6565 ponton állt.
A kereskedők elmondták, különösen nyomasztotta a befektetőket a General Motors (GM) bejelentése arról, hogy meglehetősen kétségesnek tartja tevékenységének folytatását. A GM árfolyama 15,5 százalékkal gyengült, két dollár alatt zárt. A cég szerint, ha nem lesz képes a sikeres átszervezésre és amennyiben a hitelezőket tulajdonossá tévő pénzügyi terve nem működőképes, akkor az amerikai csődtörvény értelmében felszámolásra kényszerül. Az elemzők ugyan hangsúlyozzák, hogy a csőd fogalmának nem feltétlenül kellene negatív összefüggésben felmerülnie, a piacot általában, most pedig különösen az érzelmek vezérlik, így túlreagálja a negatívnak érzékelt híreket. A GM áresését követték az autóipari ágazat más cégei is.
A General Electric (GE) minimálisan erősödött ugyanakkor pénzügyi vezetőjének arra a kijelentésére, hogy bár lehetségesnek tartja a cég hitelbesorolásának a rontását, ennek azonban nem lesz közvetlen hatása a vállalatra. Azokra az aggodalmakra, hogy a GE elvesztheti "AAA" hitelminősítését, az elmúlt hetekben 16 éves mélypontra kerül a cég részvényára. A Wal-Mart Stores februári eladásai 51 százalékkal nőttek, mintegy duplája volt a vártnak. Árfolyama ennek hatására közel két százalékkal emelkedett.
A Citigroup árfolyama mintegy 11 százalékkal esett, napközben 1 dollár alá került a bank pénzügyi stabilitásával kapcsolatos aggodalmakra, illetve azokra a véleményekre, hogy államosíthatják. A Citi árfolyama 85 százalékkal zuhant az év eleje óta. A Citigroup piaci értéke 270 milliárd dollár volt két éve. Jelenleg ez alig haladja meg az 5,4 milliárd dollárt.