2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Délután a BUX index is meredeken lefelé indult hasonlóan a nyugat-európai és amerikai piacokhoz, végül 1,32 százalékkal tegnapi értéke alatt zárt a mutató.

A nap első felében a vártnak megfelelően a pozitív oldalon szerepelt a BUX index, délután azonban visszaesett a mutató, mivel a tengerentúlon és Európában is negatív hangulat lett úrrá. Az olajár tovább emelkedett, ráadásul nem sokkal a zárás előtt újabb negatív olajkészlet-adatok láttak napvilágot.

A BUX index végül 21 283 ponton zárta a napot, ami 1,32 százalékkal alacsonyabb a tegnapinál. A vezető részvények szinte mindegyike gyengén teljesített, a nap végére sorra visszaestek. Végül a sokáig pluszban lévő OTP is 1,29 százalékos mínusszal zárt 6406 forinton. A Mol egész nap esésben volt,a végére 21 200 forintig esett az olajpapír, ami 2,97 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapinál. A Magyar Telekom minimális gyengülés után 779 forintot ért ma délután.

A gyógyszerpapírok az átlagnál jobban teljesítettek: az Egis 1,2 százalékkal lett drágább, míg a Richter 0,33 százalékkal erősödött a nap végére.

Jelentős makroadat ma nem látott napvilágot, nem sokkal a zárás előtt jelent meg a múlt heti olajkészlet-adat, mely sorozatban negyedik alkalommal mutatott csökkenést. Az előző heti 4,8 millió hordós csökkenés után most 4,6 millió hordóval csökkentek a készletek. Délutánra 3,49 dollárral emelkedett az olaj ára, 134,80 dollárba került egy hordó nyersanyag.

Az olajárak mellett az újabb globális kamatemelési várakozások vetették vissza a piacokat, egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a világ jegybankjai csak kamatemeléssel tudják megfékezni az inflációs nyomást. Hazánkban ma jelent meg a májusi inflációs adat, mely a várt 6,5 százalék helyett 7 százalékra emelkedett. Ez előrevetíti, hogy az MNB újabb kamatemelésekre fog kényszerülni.

A vezető nyugat-európai indexek is délután estek vissza, a nap második felére a CAC 40 1,78 százalékos mínuszba került, az FTSE 1,62 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, míg a DAX 1,79 százalékot bukott.

A tengerentúlon is eséssel kezdtek a jelentősebb indexek: a Dow Jones 1,26 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a Standard & Poor's 1,03 százalékot bukott az első néhány óra alatt, a Nasdaq pedig 1,2 százalékot veszített a kereskedés elején.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!