A nap első felében a vártnak megfelelően a pozitív oldalon szerepelt a BUX index, délután azonban visszaesett a mutató, mivel a tengerentúlon és Európában is negatív hangulat lett úrrá. Az olajár tovább emelkedett, ráadásul nem sokkal a zárás előtt újabb negatív olajkészlet-adatok láttak napvilágot.
A BUX index végül 21 283 ponton zárta a napot, ami 1,32 százalékkal alacsonyabb a tegnapinál. A vezető részvények szinte mindegyike gyengén teljesített, a nap végére sorra visszaestek. Végül a sokáig pluszban lévő OTP is 1,29 százalékos mínusszal zárt 6406 forinton. A Mol egész nap esésben volt,a végére 21 200 forintig esett az olajpapír, ami 2,97 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapinál. A Magyar Telekom minimális gyengülés után 779 forintot ért ma délután.
A gyógyszerpapírok az átlagnál jobban teljesítettek: az Egis 1,2 százalékkal lett drágább, míg a Richter 0,33 százalékkal erősödött a nap végére.
Jelentős makroadat ma nem látott napvilágot, nem sokkal a zárás előtt jelent meg a múlt heti olajkészlet-adat, mely sorozatban negyedik alkalommal mutatott csökkenést. Az előző heti 4,8 millió hordós csökkenés után most 4,6 millió hordóval csökkentek a készletek. Délutánra 3,49 dollárral emelkedett az olaj ára, 134,80 dollárba került egy hordó nyersanyag.
Az olajárak mellett az újabb globális kamatemelési várakozások vetették vissza a piacokat, egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a világ jegybankjai csak kamatemeléssel tudják megfékezni az inflációs nyomást. Hazánkban ma jelent meg a májusi inflációs adat, mely a várt 6,5 százalék helyett 7 százalékra emelkedett. Ez előrevetíti, hogy az MNB újabb kamatemelésekre fog kényszerülni.
A vezető nyugat-európai indexek is délután estek vissza, a nap második felére a CAC 40 1,78 százalékos mínuszba került, az FTSE 1,62 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, míg a DAX 1,79 százalékot bukott.
A tengerentúlon is eséssel kezdtek a jelentősebb indexek: a Dow Jones 1,26 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a Standard & Poor's 1,03 százalékot bukott az első néhány óra alatt, a Nasdaq pedig 1,2 százalékot veszített a kereskedés elején.