3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az elmúlt napok pozitív hangulata után ma gyengült a BUX index, mely 1,18 százalékkal tegnapi értéke alatt zárta a mai kereskedést.

Tegnap az OTP szárnyalása vezette a BUX emelkedését, ma viszont a bankpapírok lettek a nap vesztesei a kedvező gyorsjelentés ellenére. A többi vezető részvény közül is csak a gyógyszerpapírok tudtak pluszban zárni. Végül délután 23 230 ponton, 1,18 százalékkal tegnapi értéke alatt zárt a BUX index.

A Mol és az OTP ma reggel hozta nyilvánosságra első negyedéves gyorsjelentését, mindkét cég a vártnál jobb számokat közölt az év első három hónapjáról. Az OTP eredmkénye közel 10 százalékkal javult a tavalyi év hasonló időszakához képest, a Mol pedig elsősorban a tartósan magas olajárak miatt könyvelhette el bevételeinek 52 százalékos emelkedését.

Ennek ellenére ma mindkét cég részvényei veszítettek értékükből, különösen az OTP 3,55 százalékos zuhanása volt fájó. A bankpapír tegnap a Citigroup felminősítésének köszönhetően szárnyalt a kereskedés második felében, ma viszont 7345 forintig esett vissza. A Mol 0,63 százalékkal zárt alacsonyabban a végén, mint egy nappal ezelőtt, 23 550 forintot adtak az olajpapírokért. A Magyar Telekom a végére visszakapaszkodott, ugyanúgy 875 forinton zárt, mint tegnap.

Az átlagnál jobban szerepeltek a gyógyszeripari részvények, mindkét jelentős papír pluszban tudott zárni. A Richter 0,3 százalékot javított a nap végére, az Egis pedig 0,46 százalékkal zárt magasabban, mint tegnap.

A tengerentúlról ma vegyes hírek érkeztek, a makroadatok többsége a vártnak megfelelően alakult. érdemes ugyanakkor érdemes kiemelni az ipari termelés áprilisi adatát, mely a várt 0,3 százalékos csökkenés helyett 0,7 százalékos visszaesést mutatott. A gyenge adat főleg az autóiparnak köszönhető, a kereslet visszaesése miatt egyre több autógyár csökkentette termelését az elmúlt időszakban. A hosszútávú tőkebeáramlás viszont lényegesen jobban alakult az elemzői konszenzusnál: a várt 62,5 milliárd dollár helyett 80,4 milliárd értékben fektettek be az amerikai gazdaságba a múlt hónapban.

A vezető nyugat-európai indexek többsége nem tudott jelentősen elmozdulni tegnapi értéke környékéről, hullámzó napot produkáltak a mutatók. A magyar piac zárása után a CAC 40 0,11 százalékos mínuszban volt, az FTSE 0,6 százalékkal erősödött tegnaphoz képest a nap második felére, míg a DAX 0,04 százalékot javított.

A tengerentúli indexek a mínuszos nyitás után a gyenge ipari termelés ellenére felfelé indultak. Az első néhány óra után a Dow Jones index 0,11 százalékos pluszban volt, a Standard & Poor's 0,22 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a Nasdaq 0,36 százalékkal erősödött.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!