3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelentős kilengések voltak szerdán a Budapesti Értéktőzsdén, végül közel 1 százalékkal előző napi értéke felett tudott zárni a BUX index. A vezető részvények közül a Mol tartotta magát egész nap pluszban, az OTP viszont ingadozott. A forint délutánra belehúzott a bankközi devizapiacon, 305 alatt is járt az euró árfolyama.

Többször változott az irány szerdán napközben a Budapesti Értéktőzsdén, a vége azonban pozitívra sikerült, a BUX közel 1 százalékkal keddi értéke felett fejezte be a napot. A vezető részvények közül csak a Richter ragadt mínuszban, a többiek a zárásra feljöttek előző napi szintjük fölé.

11 161 pontig emelkedett a BUX index értéke a szerdai nap végére, ez 0,81 százalékkal volt magasabb, mint előző délután. A forgalom nem volt különösebben magas a részvénypiacon, alig 12 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal.

A vezető részvények felemás napon vannak túl, főleg a kereskedésen belül voltak komoly hullámzások. A végére aztán a Richter kivételével a számottevő szereplők pluszba kapaszkodtak. Az OTP 1960 forinton zárt, ez 0,77 százalékkal volt magasabb, mint a keddi nap végén tapasztalt árfolyama. A Mol egész nap pluszban volt, úgy néz ki, még egy kicsit kitart az orosz tulajdonszerzés miatti eufória. A záráskor 10 600 forintot értek az olajrészvények, ez 2,37 százalékos javulást jelentett számukra. 538 forintig emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, a távközlési papírok így 0,56 százalékkal értek többet, mint kedden.

Felemás napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek, miután az Egis erősödését egy kicsit elhomályosította, hogy a Richter mínuszban ragadt. A Richter végül 25 000 forintig esett, ami 0,99 százalékos gyengülést jelentett, az Egis pedig 2,02 százalékos emelkedés után 11 600 forinton fejezte be a napot.

A forint reggel még a gyengülés irányába mutatott a bankközi devizapiacon, egészen 309-ig emelkedett az euró árfolyama. Délutánra azonban erősödni kezdett a magyar deviza, 303,95 forintba került egy euró, ami 1,55 százalékos forinterősödést mutatott keddhez képest. A dollár jegyzése 229,47 forintig esett, míg a svájci frank 200,80 forinton állt.

A nemzetközi piacok vegyesen szerepeltek, főleg a nap végére kapaszkodtak fel keddi értékük fölé. Délutánra a londoni FTSE 0,77 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,9 százalékkal erősödött. Régiónkban a varsói tőzsde vezető indexe 0,79 százalékot javított keddhez képest, a prágai PX 50 pedig 0,73 százalékkal kapaszkodott feljebb.

A tengerentúlon nem sokkal a nyitás előtt gyenge munkaerőpiaci adat jelent meg, mely szerint márciusban több mint 700 ezren maradtak állás nélkül a versenyszférában. Ennek hatására a nyitás negatív volt a Wall Streeten, majd nem sokkal utána lassan elkezdtek felkapaszkodni a mutatók. Az első pár óra után a Dow már 0,05 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,18 százalékkal állt alacsonyabban, mint a keddi záráskor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!