5p

Az előrejelzések szerint a mobilfizetéses tranzakciók 2023-ig átlagosan 30 százalékkal nőhetnek évente. Ebből a masszív növekedésből profitálhat, aki az IPAY ETF-be fektet.

Az ETFMG Prime Mobile Payments ETF-je (IPAY) a világ első és egyetlen olyan tőzsdén kereskedett alapja, amely a globális mobil- és elektronikus fizetési üzletágban érdekelt vállalatok részvényeit tömöríti. Az ETF passzívan kezelt, a benne lévő tagok átsúlyozására félévente kerül sor és Prime Mobile Payments Indexet követi. Az ETF 2015 júliusában indult, melynek a nettó eszközértéke az indulás óta körülbelül 55 százalékot emelkedett (osztalékkal számolva), szemben az osztalékfizetéssel korrigált S&P 500 Total Return Index kb. 39 százalékos erősödésével, derül ki az Equilor elemzéséből. Az ETF 2017 július 31-ig az ISE Mobile Payment Indexet követte, majd augusztus 1-jétől a Prime Mobile Payment Indexet.

Az ETF-et tömörítő részvények tekintetében a legnagyobb súlyt a PayPal, a MasterCard és a Visa teszi ki, megközelítőleg egyenként 6 százalékkal. Őket követi az American Express (5,7%), a Fidelity National Information (4,9%), a Fiserv (4,4%) és a Square (4,1%). A TOP 10 tag súlya közel 49 százalékos. Régiós eloszlásban 76 százalékot tesznek ki az amerikai részvények, 6 százalékot a japán, 4,7 százalékot a brazil, majd 4,4 százalékot a francia papírok.

Előre tör mobiltelefonos vásárlás

A mobiltelefonos vásárlások (NFC-n keresztül) során lényegében egy digitális pénztárcát hozunk létre a készülékünkön, melyet egy applikáció segítségével működtethetünk. Ehhez azonban szükséges a bankkártyánk integrálása is, melyet a bankkártya kibocsátója, azaz a Visa, a Mastercard, vagy az American Express engedélyez és hitelesít.
Itt kapcsolódik össze a fizikai bankkártya kibocsátó és a mobilos fizetés, hiszen a globális bankkártya piac 60 százalékát a Visa, 31 százalékát a MasterCard, 6 százalékát az American Express, míg a maradékot a Discover teszi ki az első negyedéves adatok alapján. A Visa és a MasterCard kártyákkal történő fizetés egyaránt elérhető az Apple Pay, a Google Pay, és a Samsung Pay alkalmazásokon keresztül.

A mobiltelefonos fizetési tranzakciók mértéke 2010 és 2017 között a 14-szeresére, 721,4 milliárd dollárra emelkedett. Ez a folyamat azonban nem áll meg, a Market Research Future számításai szerint 2023-ra 3300 milliárd dollárra duzzadhat az állomány, amely 2017 és 2023 között éves szinten közel 30 százalékos növekedést feltételez.
A mobilfizetés penetrációja elsősorban az Egyesült Államokban és Ázsiában ugorhat meg a következő évtizedre az eMarketer felmérése szerint, ahol Kína veheti át a vezető szerepet. Hasonló trendet fogalmazott meg a Visa is, még hosszabb távra: 2045-re a mobilfizetés penetrációja 18 százalékról 37 százalékra emelkedhet az USA-ban, 14 százalékról 31-re Ázsiában, valamint 8 százalékról 30 százalékra Afrikában.
Érdekesség, hogy az európai penetráció az említett régiókhoz képest alacsonyabb lehet, melyet az eltérő vásárlói szokásokkal, valamint az e-kereskedelem relatíve lassú növekedésével magyarázhatunk, írják az Equilor elemzői. A mobilos tranzakciók felfutása elsősorban az online vásárlás (e-commerce) elterjedésével van összefüggésben, amellett, hogy a SMS-re, vagy érintés nélküli fizetésre épülő technológia kényelmesebb és gyorsabb a hagyományos fizetési metódusoknál.

Az online kereskedelem tavaly 2,3 ezermilliárd dollárt tett ki, amely 2021-ig több mint a duplájára emelkedhet. Nem meglepő módon, Kína és az USA tette ki a tavalyi online kereskedelmi mennyiség 70 százalékát, ahol a mobilfizetéses penetráció is átlagon felüli volt. Az eMarketer felmérése alapján tavaly még az online vásárlások körülbelül 59 százalékát adták le mobiltelefonról, míg ez 2021-re elérheti a 73 százalékot.

Biztató a grafikon

Masszív, hosszú távú emelkedő trendben mozog az árfolyam, de rövid távon negatív korrekció indult, mely ugyanakkor kedvező vételi lehetőséget teremthet. A 38,00-39,00 dolláros tartományban húzódik több fontos támasz (korábbi kitörési szint, 50 napos mozgóátlag), így ebben a zónában már érdemes lehet a vételi oldalra állni.
A narancssárgával jelzett, hosszú távú emelkedő trendvonal 37,30 dollárnál található jelenleg, csak tartós letörése esetén válna negatívvá a technikai kép.



Az ETFMG Prime Mobile Payments ETF-je elérhető az Mfor Traderen keresztül.

A Menedzsment Fórum (mfor.hu) honlapján szereplő adatok, információk, elméleti és gyakorlati elemezések, kommentárok, előadások és egyéb írások (a továbbiakban együttesen: „Honlaptartalom”) tájékoztató céllal készülnek, azok befektetési ajánlást nem tartalmaznak, és így nem valósítanak meg a befektetési vállalkozásokról és árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi 138. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési elemzést vagy befektetési tanácsadást.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!